Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56098.19
8.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3215.2
3.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.41
6.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398
3.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum ETH Fiyat Analizi 17.08.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum ETH Fiyat Analizi 17.08.2021

Herkese iyi akşamlar. Bu akşamki yazımda kripto para piyasasının 2 numarasını yani Ethereum’u inceleyeceğim. Ethereum 1800 dolar desteğinden tepki almasıyla hızlıca yükseldi ve 3300 dolar bandını da aşmıştı. Şimdi grafiğindeki son duruma hep birlikte bakalım.

ETH Fiyat 17 Ağustos 2021

Bybit borsası Ethereum süresiz kontrat verilerine göre Ethereum 16 Ağustos tarihinde 3345 dolara kadar yükseldi. Ancak o bölgede tutunamadı ve şu an o bölgenin biraz altında 3175 dolar bandından işlem görmekte.

Binance BannerBinance Banner

ETH Grafik 17 Ağustos 2021

Ethereum ETH fiyat grafiği 17.08.2021. 4 saatlik grafik, veriler Bybit borsasına aittir .

Bybit borsasındaki Ethereum süresiz kontrat fiyat grafiği. Grafik 4 saatlik ayardadır ve Tradingview’den alınmıştır. Grafik logaritmik ayardadır.

ETH Analiz 17 Ağustos 2021

Grafikteki yeşil alanlar 4 saatlik grafikte takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Haliyle bu bölgeler arasında fiyat farkının biraz fazla olması normal. İsterseniz bu bölgeler arasında küçük zaman dilimi için yeni bölgeler siz de ekleyebilirsiniz.

Dün akşam yayınladığım videoda grafikte gördüğünüz kanal yapısından bahsetmiştim ve kanal alt bandına üçüncü test gelirse güvenilirliğinin artacağını ve takip edeceğimi de belirtmiştim. Beklediğimiz üçüncü test bugün gelmiş durumda. Artık buradaki kanal yapısını takip edebiliriz. Kanalın kırılma yönü bize kısa vadedeki yönü göstereceğini düşünmekteyim. Beni biraz takip ettiyseniz de biliyorsunuzdur ki bu tip formasyonlarda kırılım gelmeden yön söylemenin oldukça riskli olduğunu söylerim. Bu nedenle kanalın kırılmasını bekleyeceğim.

ETH Yorum 17 Ağustos 2021

Ethereum piyasadaki bir çok ana altcoin ve Bitcoin gibi şu an direnç bölgesinde dolaşmakta. Bir yandan direnci zayıflattığından dolayı bu iyi bir haber iken diğer yandan da satış baskısı gelebileceğinden riskli bir bölgede. Yani bir nevi karar aşamasında diyebiliriz. Aslında Ethereum şu an bana karışık sinyaller vermekte. Böyle bir durumda biraz beklemenin faydalı olacağını düşünüyorum kendi adıma.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar