Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56308.49
9.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3230.15
4.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.47
5.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.9
3.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum ETH Fiyat Analizi 18.05.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum ETH Fiyat Analizi 18.05.2021

Merhabalar herkese ben Draco, fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde inceleyeceğim coin, kripto para piyasasının 2 numarası olan Ethereum. Bu yazıda önce geniş zaman diliminde daha sonra da küçük zaman diliminde daha detaylı incelemeyi düşünüyorum. Şimdi fiyat grafiğine geçelim.

Binance BannerBinance Banner

Ethereum ETH fiyat grafiği 18.05.2021. 4 Saatlik grafik veriler Binance borsasına aittir

Yukarıda da belirttiğim gibi ilk önce büyük zaman diliminde genel yapıya bakalım. Bu grafiği inceledikten sonra daha düşük zaman diliminde tekrar inceleyeceğiz.

Grafikteki yeşil alanlar bu zaman diliminde takip ettiğim destek ve direnç bölgeleridir. Bölgeler fiyat anlamında biraz geniş yer kaplıyor gibi gözükse de grafik büyük zaman diliminde olduğundan dolayı böyleler. Bu destek ve dirençler şimdiye dek düzgün bir şekilde çalıştıklarından dolayı bunları şu an için değiştirmeyi düşünmüyorum.

Bundan önceki analizlerimde Ethereum için 3600 dolar bölgesinin kısa/orta vade için oldukça önemli olduğunu belirtmiştim. Ancak maalesef ki fiyat bu desteğini kırdı. Destek/direnç dönüşümünden dolayı da burası artık bir direnç bölgesi.

Grafiğe genel olarak baktığınızda burada bir OBO var diyebilirsiniz. Ancak ben öyle olduğunu düşünmüyorum. OBO formasyonunun da diğer formasyonlar gibi bazı kuraları vardır. Ancak buradaki yapının kurallara uyduğunu düşünmüyorum. Zaten biraz dikkatli bakacak olursanız omuz bölgelerinde yapı düzgün değil. Bundan dolayı 3200 dolar desteğini OBO neckline’ı olarak değil sadace bir destek bölgesi olarak alacağım.

Küçük Zaman Dilimi Ethereum Yorumu

Yukarıda Ethereum için genel duruma baktık şimdi de biraz daha detaya inelim.

Ethereum ETH fiyat grafiği 18.05.2021. 30 Dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir

Yazıdaki ilk grafikle bu grafikteki destek/direnç alanlarında küçük farklar olabilir. Daha kolay olması açısından iki farklı borsanın grafiğini kullanıyorum. İkisini farklı stratejiler için kullandığımdan küçük farklar oluşabilmekte.

Dün akşam Ethereum grafiğine baktığımızda çok güzel bir ikili dip formasyonu bulunmaktaydı. Bu formasyonun neckline bölgesi 3584,9 dolar. Ancak fiyat bugün burayı test etmesine rağmen kıramadı. Şu anki görünüme baktığımda yapı ikili dip formasyonundan uzaklaşmakta.

Bugün twitterda grafikte çektiğim mor yükselen trendi paylaşan çok sayıda kişi gördüm. Ama bana kalırsa ikinci testte trendin altında mum kapandığından dolayı pek güvenilir değil. İsteyen arkadaşlar o trendi takip etmekte özgürler tabi.

Şu anki yapıya bakarak toparlayacak olursam, benim için halen 3585 dolar bölgesi önemli. Fiyatın burayı kırması en azından kısa süreli de olsa rahatlatacaktır.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar