Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66700
0.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3256.65
2.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.24
2.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.1
1.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum ETH Fiyat Analizi

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum ETH Fiyat Analizi

Merhabalar ben Draco. Fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde Ethereum’un fiyat grafiğini inceleyeceğim. Bugün fiyatı birkaç defa 4400 doları zorlasa da yazıyı hazırlamadan önce küçük bir düşüş yaşadı ve fiyatı şu an 4200 dolar civarında seyretmekte. Aslında bugün twitter hesabımda Ethereum grafiğinde takip ettiğim bazı yapıları paylaşmıştım ama burada biraz daha detaylı olarak açıklayacağım. Lafı fazla uzatmadan Ethereum fiyat grafiğine geçelim.

728×90 muhabbit - Ethereum ETH Fiyat Analizi300x250 muhabbit - Ethereum ETH Fiyat Analizi
lO1pPAnR - Ethereum ETH Fiyat Analizi
Ethereum ETH fiyat grafiği 12.05.2021. Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir

Öncelikle saatlik grafikte biraz genel duruma bakalım daha sonra daha küçük zaman diliminde detaylara bakacağım. Saatlik grafikte gördüğünüz üzere bir kanal yapısı bulunmakta. Kanalın alt ve üst bandını incelediğimizde yeteri sayıda yani bu trendlere güvenebileceğimiz kadar test olduğunu görmekteyiz. Özellikle kanalın alt bandının test sayısı daha güzel.

Peki böyle bir durumda nasıl bir strateji izleyebiliriz. Öncelikle sizin şu anki durumunuz önemli. Eğer zaten elinizde varsa ve stoplu bir şekilde devam ediyorsanız kanal alt bandının kırılımını stop noktanız için takip edebilirsiniz. Diğer yandan tradersanız sadece kısa vadeli işlemlere giriyorsanız kanalın hangi yöne kırılacağını takip edebilirsiniz. Teknik analizdeki genel bilgi şu şekildedir, “eğer bir kanal kırılırsa kırılım yönüne doğru bir kanal genişliği kadar hareket etmesi beklenir”. Şimdi de daha küçük zaman dilimine geçip biraz daha yakından inceleyelim.

Küçük Zaman Dilimindeki Ethereum Grafiği

lg136gXi - Ethereum ETH Fiyat Analizi
Ethereum ETH fiyat grafiği 12.05.2021. 15 Dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir

Şimdi de 15 dakikalık zaman diliminde biraz daha detaylı inceleyelim Ethereum grafiğini. Küçük zaman diliminde bir ikili tepe formasyonu olduğunu görmekteyiz. Fiyat maalesef ki neckline bölgesinin altına inerek formasyonu aktifleştirmiş. Ancak formasyon küçük olduğundan dolayı hedefi de nispeten küçük olmakta ve 4080 dolar bölgesindeki destek bölgesini ilk hedef olarak alabiliriz ve fiyatın da hemen hemen formasyonun hedefine ulaştığını görmekteyiz. Grafikteki yeşil bölgeler de küçük zaman diliminde takip ettiğim destek bölgeleri.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar