Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66400.01
0.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3604.37
1.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.64
-1.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.3
0.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum ETH Fiyat Analizi 27.05.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum ETH Fiyat Analizi 27.05.2022

Bu akşamki yazımda Ethereum (ETH) fiyat grafiğini inceleyeceğim. Biliyorsunuz ki LUNA olayından sonra birçok coinde benzer fiyat hareketler oluşmaya başlamıştı. Coinlerin birçoğu küçük bir fiyat aralığında hareket etmekteydi. Artık bu sürecin sonuna geliyoruz gibi. Bu sıkışma yapıları bozulmaya başladı. Şimdi ise Ethereum grafiğindeki son duruma bakalım.

728×90 muhabbit - Ethereum ETH Fiyat Analizi 27.05.2022300x250 muhabbit - Ethereum ETH Fiyat Analizi 27.05.2022

ETH Fiyat 27 Mayıs 2022

Ethereum son zamanlarda 2.000 dolar bölgesinde hareket etmekteydi. Ancak maalesef ki bu seviyede tutunamadı ve fiyatında düşüş yaşandı. Yazıyı hazırladığım sırada 1.730 dolar bölgesinden işlem görüyor.

ETH Grafik 27 Mayıs 2022

CkfqngYy - Ethereum ETH Fiyat Analizi 27.05.2022
Ethereum ETH fiyat grafiği 27.05.2022. Günlük grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında işlem gören Ethereum/Tether (ETH/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik TradingView’den temin edilmiştir. Bugün Ethereum grafiğindeki genel durumu incelemek istediğimden günlük grafiği tercih ettim.

ETH Analiz 27 Mayıs 2022

Grafikteki yeşil bölgeler farklı zaman dilimlerinde bulunan destek ve dirençleri göstermektedir. İlk başta oldukça karmaşık göründüğünü biliyorum. Ama bugün bu bölgelerden sadece biri üzerinde duracağız. Şuan için en önemli bölge de diyebiliriz.

Bugün 1.750 dolar bölgesi üzerinde duracağız. Geçtiğimiz senenin ortalarında bu bölgenin oldukça güçlü bir destek olarak çalıştığını görmekteyiz. O zamanlarda fiyat bu bölgeye ne zaman gelse güçlü bir tepki aldığını görmekteyiz. Yaklaşık 1 yılın ardından fiyatın tekrar bu bölgeye geldiğini görmekteyiz. Ancak şimdilik fiyat buradan bir tepki alabilmiş değil. İlk testinde aldığı tepki de oldukça zayıf durumda. Fiyat şuanda da bu bölgenin içerisinde seyretmekte.

Şimdi buradaki iki olasılığı da konuşalım. İlk olarak olumlu senaryodan başlayalım, fiyat henüz burayı kırmadı ve küçük zaman diliminde bir dönüş formasyonu oluşturursa oldukça güzel bir long fırsatı verecektir. Orta vadedeki hedef de 2.300 dolar bölgesi olacaktır. Olumsuz senaryoda ise bu desteğin kırılması var, böyle bir durumda kırmızı mumların bir süre daha kripto para piyasasına hakim olacağını düşünüyorum.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ETH/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar