Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67142
-0.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3455.26
-1.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.98
1.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.8
-1.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum ETH Fiyat Analizi 9.11.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (9.11.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Ethereum ETH Fiyat Analizi 9.11.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceleyeceğiz. Bir önceki Ethereum fiyat analizi yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

728×90 muhabbit - Ethereum ETH Fiyat Analizi 9.11.2020300x250 muhabbit - Ethereum ETH Fiyat Analizi 9.11.2020
x8eCIorB - Ethereum ETH Fiyat Analizi 9.11.2020
Ethereum ETH fiyat grafiği 9.11.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Geçtiğimiz günlerde Ethreum’un kurucusu Vitalik Buterin’in merakla beklenen Ethereum 2.0 için tarih vermişti. Haliyle bu haber piyasaya oldukça olumlu yansımıştı. Ethereum’u her trader gibi ben de daima takip ediyorum, diğer major altcoinlerle birlikte. Hepsini takip edince farkedersiniz ki aslında hepsi birbirine yakın hareketler yaparlar. Bu hareketler yüzdelik olarak aynı olmasa da bir direnci kırarken hepsi kırar veya bir alttaki desteklerini hep birlikte test ederler. Ancak bu defa farklı bir durum gözüme çarptı. Takip ettiğim tüm coinlerde hepsi bir önceki zirve bölgelerini test ettiler. Bu bölgeleri fiyat analizi yazılarımda veriyorum zaten. Ancak Ethereum’da olay biraz farklı gelişti. Diğer coinlerde olduğu gibi bir önceki zirve bölgesini (grafikteki tek kırmızı alan) test etmesini beklerken oraya gelmeden fiyat döndü. Muhtemelen buradaki durumun bize ne anlattığını soruyorsunuzdur şu an. Bana göre Ethereum’daki alıcılar diğer major altcoinlere göre daha baskın. Her fiyat düşüşünü alım fırsatı olarak görüyorlar galiba. Ethereum 2.0 için tarih de açıklanınca aslında taşlar biraz daha yerine oturur gibi oluyor.

Diğer taraftan şu an grafikte net bir formasyon veya yapı göremiyorum. Düşen bir trendimiz var ancak onu şu an pek güvenilir bulmuyorum. Fiyat o trendi bir kez daha test ederse o trendi takip etmeye başlarım.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar