Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66559.99
0.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3425.51
0.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.19
-1.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $585.6
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum ETH Fiyat Grafiğinde Yükseliş Formasyonu İhtimali!

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum ETH Fiyat Grafiğinde Yükseliş Formasyonu İhtimali!

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Ethereum’u inceleyeceğim. ETH grafiğinde yükseliş formasyonlarından biri olan TOBO (Ters Omuz Baş Omuz) formasyonu ihtimali bulunmakta. TOBO formasyonunun detaylarını ve ETH grafiğinin güncel değerlendirmesini yapacağım fiyat analizi yazımda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

728×90 muhabbit - Ethereum ETH Fiyat Grafiğinde Yükseliş Formasyonu İhtimali!300x250 muhabbit - Ethereum ETH Fiyat Grafiğinde Yükseliş Formasyonu İhtimali!

ETH Fiyat 16 Haziran 2022

Şu an 1105 dolar seviyesinde işlem gören ETH için 1250 dolar seviyesi oldukça önemli. 1250 dolar seviyesinin kırılması durumunda TOBO formasyonu aktif olacaktır.

ETH Grafik 16 Haziran 2022

uN61nOsw - Ethereum ETH Fiyat Grafiğinde Yükseliş Formasyonu İhtimali!
Ethereum ETH fiyat grafiği 16.06.2022. 1 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasının ETH/USDT paritesini kullanarak hazırladığım grafik 1 saatlik zaman dilimindedir. TradingView aracılığıyla hazırladığım grafiğin üzerinde TOBO formasyonunu belirtmek için iki omuz ve bir baş yapısı bulunmaktadır. Ayrıca grafiğimizin alt kısmında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmakta.

ETH Analiz 16 Haziran 2022

Grafiğimizin güncel durumuna baktığımız zaman henüz sağ omuzun oluşmadığını görmekteyiz. Bu nedenle TOBO formasyonu şu an ihtimal olarak değerlendirilebilir. Sağ omuzun tamamlanmasının ardından Neckline seviyesinin kırılımı ile TOBO formasyonu aktif olur. Formasyon aktif olduktan sonra takip edilecek hedef bölgesi, baş ile neckline arasındaki fiyat farkı (h) kadar yükseliş olacaktır.

Grafik üzerinde bulunan Neckline seviyesini kendi grafiğinizin üzerine ekleyerek alarm kurabilirsiniz. Bu seviyenin aşılması durumunda 1400 dolar seviyesi hedeflenecektir. TOBO formasyonunun hedef seviyesi aşağıdaki görselde belirtildiği gibi hesaplanır.

E3dbKKQWUAEqcWQ 982x600 - Ethereum ETH Fiyat Grafiğinde Yükseliş Formasyonu İhtimali!
Ters Omuz Baş Omuz

ETH Yorum 16 Haziran 2022

Yukarıda belirttiğim gibi TOBO formasyonu şu an ihtimal olarak takip edilebilir. Umarım Neckline seviyesi aşılır ve TOBO formasyonu aktif olur.

ETH grafiğindeki teknik göstergeleri ve olası hareketleri incelediğim fiyat analizimiz bu şekildeydi. Grafikte gelişmeler olduğu takdirde grafiğimizi güncelleyeceğim.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ETH/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar