Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66154.7
0.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3558.47
4.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.12
2.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.9
1.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Fiyat Analizi 06.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Fiyat Analizi 06.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceleyeceğiz. Son haftalarda hem USD karşısında hem de BTC karşısında değer kazanan Ethereum yatırımcılarını üzmüyor. Bugün ise Ethereum’un dolar grafiğine bakacağız.

vC72upYS - Ethereum Fiyat Analizi 06.02.2021
Ethereum ETH fiyat grafiği 06.02.2021. 2 saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir

Ethereum geçtiğimiz hafta ATH (All Time High) direnci kırdı sonunda. Grafikte gördüğünüz 1400 dolar bandındaki nispeten büyük yeşil alan ATH direnci idi. O direnci geçmek için kaç defa deneme yaptığını görmektesiniz. Bu veri de bize aslında oranın ne kadar kuvvetli bir direnç olduğunu göstermekte. ATH desteğinin altında ise başka destek bölgeleri bulunmakta. Ancak ATH direnci artık güçlü bir destek olarak çalışacaktır. Bundan dolayı bu destek kırılmadan diğerlerini tartışmanın pek anlamı yok.

Grafikte bir de kırmızı yükselen trend görmektesiniz. Bir çok kişi Ethereum fiyatının ATH direncini kırdıktan sonra o trendden red yiyeceğini söylüyordu. Ancak ben twitterda o trendin yukarıya kırılacağını belirtmiştim. Bunun sebebi şu; bu tarz trendlerde sadece yapıya bakmak hata olacaktır. Bu yapı oluşmadan önceki fiyat hareketlerine de bakılması gerekmektedir. Önceki fiyat hareketine baktığımız zaman güçlü bir yükseliş görüyoruz. Bundan dolayı bu trendin bu yükselişi sonlandıracağını düşünmüyordum. Diğer yandan ATH direnci gibi güçlü bir bölgeyi geçmiş fiyatın sadece o trend ile düşmesi oldukça zor bir ihtimaldi.

Grafikte bir RSI uyumsuzluğu görmekteyiz. Fiyatta yükselen tepeler oluşurken RSI’daki tepeler düşmüş. Bu negatif bir uyumsuzluk çeşididir. Ancak şu an için bu uyumsuzluk büyük ihtimalle çalışır diyemeyiz. Fiyatı biraz daha izlemek gerektiğini düşünüyorum. Eğer bu negatif uyumsuzluk çalışır ve fiyat ATH desteğine (1400 dolar bandındaki bölge) gelirse güzel bir alım fırsatı olacağını düşünmekteyim.

728×90 muhabbit - Ethereum Fiyat Analizi 06.02.2021300x250 muhabbit - Ethereum Fiyat Analizi 06.02.2021

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar