Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62007.36
1.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2997.42
0.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.7
-1.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $543.6
-0.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Fiyat Analizi 11.01.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Fiyat Analizi 11.01.2021

Bugün kripto para yatırımcılarının çoğu için kötü başlayan ve devam eden bir gün oldu. Ancak işlemler devam ediyor, bir an önceki kendimizi toparlayıp yeni düzgün stratejiler geliştirip uygulamamız gerekiyor. Bugün sizler için Ethereum Fiyat Analizi hazırladım.

2rtv3BQq - Ethereum Fiyat Analizi 11.01.2021
Ethereum ETH fiyat grafiği 11.01.2021. 4 saatlik grafik veriler Binance borsasına aittir

Dün Bitcoin’de başlayan düşüşle birlikte Ethereum’un da düşmemesi kaçınılmazdı elbette. Haliyle yatırımcıların portföyü de olumsuz etkilendi. Beni en çok üzen durumlardan biri de Ethereum’un ATH (All Time High) yapmanın kıyısına gelmişken böyle bir düşüş yaşaması. Bunları bir kenara bırakıp grafiğe dönelim artık.

Yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Grafiğin en üstündeki 1400 dolar bölgesindeki direnç ise ATH direnci. Yani fiyat orayı geçtiğinde ATH yapmış olacak.

Burada bir yapıya dikkat çekmek istiyorum. 1000 dolar bölgesinden başlayarak yukarıya doğru bir kırmızı çizgi çektim. Fiyat o bölgede bir yükselen kanal benzeri bir yapı oluşturmuş. Aynı bölgenin RSI değerlerine baktığımızda ise fiyatın tersine aşağı yönlü bir kanal oluşturmuştu. Bu tip yapılarda fiyatın aşağıya kırılması normal. Ancak bu yapıyı daha önceden tespit edemedim. Belki de genel yapıya bakmadığımdan dolayı. Bu yapı için genel bir strateji veya hedef bulunmamakta. Ancak benim deneyimlediğim bu tip yapılar genelde fiyatın kanal yapısına başladığı bölgede son buluyor. Fiyat şu an kanal yapısının başladığı bölgede ancak bu benim için düşüş bitti diyecek kadar önemli bir gösterge değil. Bunun yanında başka işaretler de arayacağım.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

728×90 muhabbit - Ethereum Fiyat Analizi 11.01.2021300x250 muhabbit - Ethereum Fiyat Analizi 11.01.2021

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar