Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62089.88
1.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3429.86
1.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.97
0.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.7
0.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Fiyat Analizi 15.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (15.12.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Ethereum Fiyat Analizi 15.12.2020

Bugün sizler için Ethereum fiyat analizi hazırladım. Bir önceki yazımızda belirttiğimiz bölge ve trendler kırıldı ve Ethereum güzel bir yükseliş yaşadı. Artık o grafikten takip edemeyeceğimiz için yeniden incelemeye karar verdim.

Ethereum ETH fiyat grafiği 15.12.2020. 30 dakikalık grafik veriler Binance borsasına aittir

Grafikte belirttiğim yeşil bölgeler her zamanki gibi destek seviyelerimiz. Mor bir düşen trend görmektesiniz. O trendi bundan önceki yazımda açıklamıştım. Zaten 13 Aralık tarihinde kırıldı. Son olarak grafikteki kırmızı bölgeyi ise ikili tepe formasyonunu göstermek için kullandım.

Yukarıdaki paragrafta bahsettiğim gibi bir ikili tepe formasyonu bulunmakta. Formasyon henüz tamamlanmış değil, neckline bölgesi kırılmamış. Şimdi yapıyı biraz daha detaylı inceleyelim. Grafikte 593-595 dolar bölgesinde iki adet tepe oluşumu görmekteyiz. Bu tepeler arasında aşırı bir fark yok bundan dolayı ikili tepe için bir sorun bulunmuyor burada. Neckline bölgesi ise iki tepenin arasındaki düzeltme yeridir. Buradaki neckline bölgemiz 575,60 dolar seviyesi.

Neckline bölgeleri birçok grafik formasyonunda kullanılır ve bunlar büyük önem taşımaktadır. Sebebi ise bu bölgeler kırılmadan formasyon aktif olmaz. Neckline kırılmadığı müddetçe o formasyon sadece ihtimaldir. Ethereum’daki neckline kırıldığında ikili tepe formasyonunun hedefi 565 dolar bölgesi olacağını düşünüyorum. Stop noktasını ise kırılımdan önceki son düzeltme seviyesi olarak almayı düşünüyorum.

Binance BannerBinance Banner

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar