Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66671.98
4.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3498.54
2.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.22
3.90%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.5
3.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Fiyat Analizi 16.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Fiyat Analizi 16.02.2021

Bugün inceleyeceğimiz coin Ethereum. Bitcoin’in ardından Ethereum da ATH yapsa da yatırımcılarının beklediği o sert yükselişi tam olarak yaşamış değil. Sosyal medya ortamlarında hâlâ birçok yatırımcısı 2 000 dolar olmadığından şikayetçi.

E2aZ1bpv - Ethereum Fiyat Analizi 16.02.2021
Ethereum ETH fiyat grafiği 16.02.2021. Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir

Fiyat şu an oldukça volatil olduğundan dolayı yazıyı hızlıca hazırlamam gerekiyor. Çünkü birkaç dakika içerisinde bile fiyat inanılmaz değişebiliyor. Haliyle paylaşana kadar veya yazıyı bitirene kadar grafik değişebiliyor.

Grafikte Ethereum için küçük zaman dilimindeki destek ve direnç bölgelerini görmekteyiz. Fiyat son zamanlarda oldukça garip hareket etmeye başladı. Haliyle de grafik üzerinde oldukça büyük fitiller ve garip hareketler görmeye başladık. Bu tip grafiklerdeki analiz en zor olanlardan biridir. Elimden geldiğince sade olarak açıklamaya çalışacağım.

Son birkaç haftadır RSI uyumsuzlukları sıkça konuşulmakta. Burada da bunu açıklayayım. Evet grafiklerde negatif uyumsuzluklar görülmekte. Ancak sadece buna bakarak işlem açmak oldukça riskli olacaktır. Eğer fiyat yükselerek yeni tepeler oluşturursa fiyatla beraber RSI da artacağından ortada uyumsuzluk kalmayabilir. Bundan dolayı tek başına RSI uyumsuzluğu pek bir şey ifade etmez.

Grafikte bir de düşen bir trend görmektesiniz. Fiyat henüz burayı kırabilmiş değil. Eğer fiyat şu an bulunduğu destek üzerinden tepki alıp bu trendi test ederse bir TOBO’ya benzeyen bir yapı oluşturur. Ama böyle bir bölgede TOBO aramak yanlış olacağından burayı sadece bir düşen trend olarak alıp ona göre planımı kuracağım. Trendin hedefini kırıldığı yere göre belirlemek en sağlıklısıdır. Şu an bu destekten tepki alıp kırdığını varsayarsak benim ilk hedefim üstteki direnç bölgesi olacaktır.

728×90 muhabbit - Ethereum Fiyat Analizi 16.02.2021300x250 muhabbit - Ethereum Fiyat Analizi 16.02.2021

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar