Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51291.19
-1.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2919.44
-0.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.1
-4.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $370.9
4.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Fiyat Analizi 16.04.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Fiyat Analizi 16.04.2021

Fiyat analizi yazımın bugünkü bölümünde Ethereum’u inceleyeceğim. Son günlerde altlar ile beraber Ethereum da yükselerek yeni ATH (All Time High) yaptı. Şimdi fiyat grafiğinin son durumuna bakalım.

Ethereum ETH fiyat grafiği 16.04.2021. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir

Yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Fiyat bu bölgelere yeni geldiği için bu bölgeleri geçmişte yapılan hareketler ile kıyaslayamıyorum sadece şu anki verilere göre oluşturdum. Ancak bu alanlardaki harekete bakınca bu bölgelerin güzelce çalıştığını söyleyebilirim.

Bu fiyat analizi yazımda size grafikteki TOBO (Ters Omuz Baş Omuz) formasyonu ihtimalinden bahsedeceğim. Bilerek “ihtimal” kelimesini kullanıyorum, çünkü formasyon henüz oluşmamış. Bahsettiğim yeri daha rahat görebilmeniz için grafikte altlarını çizdim. Şu anki grafiğe baktığımda sol omuz ve baş bölgesinin oluştuğunu görmekteyim. Eğer fiyat 2400 bandından sekip tekrar yükselirse sağ omuz da oluşmuş olacak ve kırmızı düşen trendin kırılımıyla formasyon aktif olacak. Peki aktif olunca hedef olarak nereyi bekleyeceğim sorusuna geleyim. Formasyon küçük zaman diliminde olduğu için aşırı büyük hedefler belirlemeyeceğim. Bu formasyonun ilk hedefi 2490 dolar bölgesindeki direnç olacaktır. Ancak bu formasyonu bu küçük hedeften dolayı değil eğer yeni ATH’ler yapacaksa belki de bu ilk dönüş formasyonudur. Bunu düşünerek burada paylaşmak istedim.

Binance BannerBinance Banner

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar