Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62265.34
2.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3439.64
2.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.29
1.76%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.4
1.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Fiyatı Son İki Yılın En Yükseğinde!

Ethereum yükselişini sürdürecek mi?

Clock
Paylaş
Ethereum Fiyatı Son İki Yılın En Yükseğinde!

Bugün Ethereum fiyatı, kripto ticaret terminali Cryptowatch’tan gelen verilere göre son iki yılın en yüksek seviyesinde. 445 $’a yükselmesine rağmen, ETH vadeli işlemlerine olan açık pozisyonlar 1.5 milyar $’lık yeni bir rekor seviyesinde sabit kaldı.

Binance BannerBinance Banner

ETH/UST 4 Saatlik Fiyat Grafiği Kaynak: TradingView.com

Ethereum vadeli işlemlerine ilişkin rekor seviyedeki açık pozisyon, tüccarların yükselişte kaldığını ve önümüzdeki günlerde daha fazla kazanç görülebileceğini gösteriyor.

Son aylarda Ethereum, DeFi sektörünün popülerleşmesi ile güçlü bir ivme kazandı.

11 Ağustos’ta Santiment, Ethereum işlem ücretlerinin hem ETH hem de USD açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi. Santiment’in araştırmacıları konu hakkında şunları söyledi:

Salı günü, Ethereum işlem ücretleri hem USD hem de ETH olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu rekor kıran istatistiğe ulaşıldığından beri, Ethereum’un değeri %13 kadar arttı.

Ethereum’un iki yıllık bir aradan sonra bu hareketi yapmasının ardından, tüccarlar genellikle daha güçlü bir yükseliş eğilimi bekliyoralar. “Satoshi Flipper” isimli tanınmış bir tüccar, Ethereum’un 780 $’a kadar sert bir direnç noktasına sahip olmadığını söyledi:

Ethereum bu fiyat aralığında 2 yıl geçirdi ve sonunda yükselişe başladı. Ethereum’un 780 $ bandına kadar sert bir direnç noktası yok. Bu koşu tam anlamıyla yeni başladı.”

Bir başka tüccar Byzantine General ise, Ethereum’un açık vadeli işlem pozisyonlarının hala çok fazla olduğunu söyledi ve insanların hala daha büyük bir fiyat hareketi beklediğini öne sürdü.

Ethereum’un Açık Vadeli İşlem Pozisyonları Kaynak: Skew.com

Gelen olarak, bir kripto para birimi büyük bir fiyat hareketi gördüğünde, açık işlem pozisyonları düşüşe geçer. Bunun sebebi, büyük hareketliliklerin genellikle varlık üzerinde kısa ve uzun baskılara yol açması ve ardından bir destek noktası oluşması.

Bununla beraber, Skew’in verilerine göre Ethereum için açık işlem pozisyonları 1.5 milyar doların üzerine çıktı. Huobi ve OKEx’in tek başına sahip olduğu pozisyon miktarı 761 milyon $ değerine ulaşmış durumda.

İki Yılın Zirvesinden Sonra..

DeFi, kurumsal benimseme ve piyasa duyarlılığında genel bir iyileşe gibi çeşitli faktörlerle desteklenen Ethereum, bugüne kadar %235 artış gösterdi.

Orta vadede, tüccarlar altcoin’in daha yüksek direnç seviyelerini test etmesini bekliyorlar.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar