Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65864.84
-1.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3523.5
-1.92%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.17
-6.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.6
-1.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ethereum’un Yaratıcısı Vitalik Buterin, Dünyaca Ünlü TIME Magazine’e Verdiği Röportajda Eski Kurucu Ortaklarını Hedef Aldı!

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, TIME dergisine verdiği röportajda eski kurucu ortaklarına eleştiri yağmuruna tuttu.

Clock
Paylaş
Ethereum’un Yaratıcısı Vitalik Buterin, Dünyaca Ünlü TIME Magazine’e Verdiği Röportajda Eski Kurucu Ortaklarını Hedef Aldı!

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, TIME Magazine’e verdiği röportajda kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Buterin röportajında, gündemdeki konulara yer verirken, Ethereum’un ilk günlerinden bugüne kadarki serüveni hakkında da çarpıcı yorumlarda bulundu.

728×90 muhabbit - Ethereum'un Yaratıcısı Vitalik Buterin, Dünyaca Ünlü TIME Magazine'e Verdiği Röportajda Eski Kurucu Ortaklarını Hedef Aldı!300x250 muhabbit - Ethereum'un Yaratıcısı Vitalik Buterin, Dünyaca Ünlü TIME Magazine'e Verdiği Röportajda Eski Kurucu Ortaklarını Hedef Aldı!

Ethereum’un kurulduğu günden itibaren kesinlikle para için çalışmadığını belirten Buterin, Ethereum’un eski kurucularını eleştiri yağmuruna tuttu.

Ethereum’un kurulduğu günden itibaren para için hiç çalışmadım. Amacım her zaman merkeziyetsizlikti. Fakat onlar parayı seçtiler ve gittiler.

Vitalik Buterin

Dünyaca Ünlü TIME Magazine’in Bu Ayki Kapağı Vitalik Buterin!

Vitalik Buterin‘in bu röportajının, TIME dergisi kapağında yer almayı ise kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Vitalik Buterin:”Saflığımı Kullandılar!”

vitalik buterin ethereum crypto youtube 2 - Ethereum'un Yaratıcısı Vitalik Buterin, Dünyaca Ünlü TIME Magazine'e Verdiği Röportajda Eski Kurucu Ortaklarını Hedef Aldı!
Vitalik Buterin

Buterin açıklamalarının devamında eski kurucuları hakkında eleştirilerine devam etti:

Ben sadece kendimce kod yazıyordum. Onlar ise işin başka bir boyutundaydılar. Ben bağımsız bir platform için çalışmalar yapmak isterken, onlar ise iş kurma peşinde oldular. Aramızı açan konu ise paraydı. Ben dahil tüm baş kurucuların Ether paylarının düşürülmesi konusu açılınca sinirlendiler. Sonuç olarak ise onlar parayı seçtiler ve gittiler.

Vitalik Buterin

Röportajda Vitalik Buterin’in yanı sıra Vitalik’in babası Dimitri Buterin’e de sorular yöneltildi.

Dimitri Buterin, kamuoyunda oğlunun yavaş konuşmasını eleştirenlere de şu ifadelerle cevap verdi:

Oğlumun yavaş konuşmasının sebebi, çok küçükken kitap okumaya başlamasından kaynaklı. Beyin hızlı çalıştığı için vücut ona ayak uydurmakta zorlanıyor.

Dimitri Buterin

Vitalik Buterin:”Kripto Paralar Otoriter Sistemlerin Elinde Olmamalı!”

Buterin, Amerika’nın son zamanlarda yapmış olduğu kripto para hamleleri konusunda emin olmadığının da altını çizdi ve ekledi:

“Blok zinciri teknolojisi için olabilecek en kötü şey, otoriter sistemlerin eline geçmesi diyebiliriz. Kripto paraların merkeziyetsiz kalması çok önemli. Bu teknolojide var olmamın tek sebebi bu.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar