Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67492.01
0.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3516
0.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.35
10.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.1
0.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’in X Hesabı Hacklendi!

Vitalik Buterin’in X hesabını ele geçiren hacker, Buterin’in hesabı üzerinde “ücretsiz NFT dağıtımı” şeklinde bir gönderi yayımladı

Clock
Paylaş
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’in X Hesabı Hacklendi!

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’in X hesabı hacklendi. Vitalik Buterin’in X hesabını ele geçiren hacker, Buterin’in hesabı üzerinde “ücretsiz NFT dağıtımı” şeklinde bir gönderi yayımladı. Hesap üzerinden yapılan oltalama amaçlı paylaşımla çok sayıda kişinin cüzdanı boşaltıldı. 700 bin dolara yakın para çalan hacker’ın kimliği ise henüz tespit edilemedi.

728×90 muhabbit - Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’in X Hesabı Hacklendi!300x250 muhabbit - Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’in X Hesabı Hacklendi!
ss 1 - Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’in X Hesabı Hacklendi!

Buterin’in X hesabı üzerinden yapılan paylaşım, sözde “Proto-Danksharding’in Ethereum’a dahil oluşunu” müjdeliyordu. Hacker’ın paylaştığı bu gönderiye tıklandığında ise cüzdanınızı bağlamanız için bir link yer alıyordu. Cüzdanınızı bağladığınızda ise saldırgan veya saldırganlar, hesabınızdaki varlıkları ele geçiriyordu.

Vitalik Buterin’in Babası Açıklamada Bulundu!

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’in babası Dmitry ise, X üzerinden yaptığı paylaşımda oğlunun hesabının hacklendiğini doğruladı. Oğlunun hesabının ele geçirildiğini belirten Dmitry şu paylaşımda bulundu:

Bu gönderiyi dikkate almayın, görünüşe göre Vitalik hacklenmiş. Erişimi yeniden sağlamak için çalışıyor.

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’in Babası

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar