Here, content that you may want to modify using a custom JavaScript

ALTCOIN

Ethereum Madencileri, Eylül Ayında Rekor Gelir Elde Etti!

Ethereum madencileri eylül ayında 2,42 milyar dolar gelir elde etti.

Yayın:

-

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madencileri eylül ayı içinde 2.42 milyar dolardan fazla gelir elde etti.

Eylül ayında elde edilen madencilik gelirleri, ağustos ayındaki 1.98 milyar $’lık gelirden yaklaşık olarak, % 22 daha fazla oldu. Ağda yapılan işlemlere ait ücretlerin artması ve Ethereum fiyat artışı, madenci gelirlerinin mayıs ayında görülen 2,41 milyar dolarlık önceki rekor seviyeyi geçmesinde etkili oldu.

Madencilerin elde etmiş olduğu gelirin 1,07 milyar doları işlem ücretleri veya Ethereum’da işlem yapmakla ilgili maliyetlerden geliyor. Madencilere yapılan sübvansiyon ödemeleri ise geriye kalan 1,35 milyar doları oluşturuyor. Ağda yapılan işlemlere ait ücretlerin artması, madenci gelirlerinin mayıs ayında görülen 2,41 milyar dolarlık önceki rekor seviyeyi geçmesinde etkili oldu.

İşlem Sayısı Düştü

Bunun yanında elde edilen ağ verileri, Ethereum’un eylül ayında ağ üzerinde yapılan işlem sayısı, bir aylık döneme göre gerilemiş görünüyor. Veriler incelendiğinde ağustos ayında yapılan 37,25 milyon işlem sayısının, eylül ayına gelindiğinde 35,61 milyona düştüğü görülüyor.

ETH İşlem Sayısı

TradingView üzerinden alınan verilere göre yazım itibarıyla 3.434 dolar civarında işlem gören Ethereum, son yedi gün içerisinde % 20’ye yakın bir artış yaşadı. 402 milyar dolar piyasa değerine ulaşan kripto para birimi, günlük hacimde ise 20 milyar dolar civarında hacim yaratmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version