Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Madencilerinin Haziran Ayı Geliri Yaklaşık Yüzde 50 Düştü!

Ethereum madencileri haziran ayında 1,11 milyar dolar gelir elde etti.

Clock
Paylaş
Ethereum Madencilerinin Haziran Ayı Geliri Yaklaşık Yüzde 50 Düştü!

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madencileri Haziran ayı içinde 1.11 milyar dolar gelir elde etti.

Ethereum’un yerel kripto para birimi olan ETH’nin fiyatı geçtiğimiz aylarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra önemli ölçüde düştü. Bununla beraber madenci gelirleri de rekor seviyelerden neredeyse %50 oranında düşüş gösterdi. Mayıs ayı içinde toplamda 2.35 milyar dolar gelir elde eden madenciler için haziran ayı pek güzel geçmedi.

ethereum miner revenue monthly 1143x600 - Ethereum Madencilerinin Haziran Ayı Geliri Yaklaşık Yüzde 50 Düştü!
ETH Madenci Gelirleri

Madencilerin elde etmiş olduğu gelirin 165.81 milyon doları işlem ücretleri veya Ethereum’da işlem yapmakla ilgili maliyetlerden geliyor. Madencilere yapılan sübvansiyon ödemeleri ise geriye kalan 939.83 milyon doları oluşturuyor.

İşlem Ücretleri Geliri De Düştü

Madencilerin Ethereum işlem ücretlerinden elde etmiş oldukları gelirlerin de mayıs ayına göre ciddi oranda düşüş gösterdiği görülüyor. Haziran ayındaki işlem ücretleri, toplam gelirin % 15’ini oluştururken, bu oran mayıs ayında % 44,04 seviyesindeydi.

ethereum share of transaction fee from total miner revenue monthly 1143x600 - Ethereum Madencilerinin Haziran Ayı Geliri Yaklaşık Yüzde 50 Düştü!
İşlem Ücretlerinin Payı

Ethereum İşlem Sayısı Da Geriledi

Elde edilen ağ verileri, Ethereum’un haziran ayında başka bir düşüş eğilimi gösteren metriğini öne çıkarıyor. Haziran ayında Ethereum ağında yapılan işlem sayısı 36.2 milyon olarak görülüyor. Bu sayı mayıs ayında 45.06 milyona ulaşmıştı. Böylece kripto para piyasasında görülen genel düşüşler Ethereum’u da ciddi anlamda etkilemiş görünüyor.

Ethereum ATH’den Sonra Toparlayamadı

Ethereum’un fiyatı mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.300 dolar seviyelerini gördü. Ancak Ethereum, o günden bu yana Bitcoin’in de etkisi ile birlikte keskin bir düşüş gösterdi.

TradingView üzerinden elde edilen verilere göre kripto para birimi ETH şu anda yaklaşık 2.320 dolardan işlem görüyor.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Daha fazla Analiz Haberleri için: Analiz Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar