Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63524.45
5.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3065
3.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.78
6.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.6
5.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Madencilerinin Mart Ayı Geliri, Bitcoin Madencilerini Geride Bıraktı!

Ethereum madencileri mart ayı içinde 1.29 milyar dolar gelir elde etti.

Clock
Paylaş
Ethereum Madencilerinin Mart Ayı Geliri, Bitcoin Madencilerini Geride Bıraktı!

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madencileri mart ayı içinde 1.29 milyar dolar gelir elde etti.

728×90 muhabbit - Ethereum Madencilerinin Mart Ayı Geliri, Bitcoin Madencilerini Geride Bıraktı!300x250 muhabbit - Ethereum Madencilerinin Mart Ayı Geliri, Bitcoin Madencilerini Geride Bıraktı!

Mart ayında elde edilen madencilik gelirleri, şubat ayındaki 1,20 milyar $’lık gelirden yaklaşık %7.5 daha fazla oldu. Ethereum madencileri elde etmiş olduğu bu gelir miktarı ile mart ayında Bitcoin madencilerinden yaklaşık 1.08 kat daha fazla gelir elde etmiş oldu.

Ağda yapılan işlemlere ait ücretleri ve son günlerdeki Ethereum fiyat artışı, madenci gelirlerinin mart ayındaki gelirlerinde etkili olsa da önceki aylara oranla genel bir düşüş görülüyor.

ethereum miner revenue monthly 1 1143x600 - Ethereum Madencilerinin Mart Ayı Geliri, Bitcoin Madencilerini Geride Bıraktı!

Madencilerin elde etmiş olduğu gelirin 78,27 milyon doları işlem ücretleri veya Ethereum’da işlem yapmakla ilgili maliyetlerden geliyor. Madencilere yapılan sübvansiyon ödemeleri ise geriye kalan 1,21 milyar doları oluşturuyor.

Aylık İşlem Sayısı

Bunun yanında elde edilen ağ verilerine göre, Ethereum’un mart ayında ağ üzerinde yapılan işlem sayısı, son üç aylık döneme göre ortalama aynı değerlerde görünüyor.

Veriler incelendiğinde mayıs ayında zirve yapan ve 45,06 milyona ulaşan işlem sayısının, mart ayına gelindiğinde 35,99 milyona düştüğü görülüyor.

transactions on the ethereum network monthly 1 1143x600 - Ethereum Madencilerinin Mart Ayı Geliri, Bitcoin Madencilerini Geride Bıraktı!

TradingView üzerinden alınan verilere göre yazım itibarıyla (3 Nisan 2022/18.10) 3.516 dolar civarında işlem gören Ethereum, son yedi gün içerisinde %12’ye yakın bir artış yaşadı.

421 milyar dolar piyasa değerine ulaşan Ethereum, günlük hacimde ise 17 milyar dolar civarında hacim yaratmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar