BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum Madencilerinin Yüzü Gülüyor!

Ethereum fiyatının ani artışıyla birlikte, madenci gelirleri yükselmiş durumda!

Yayın:

-

Ethereum

Ethereum madencilik havuzu Sparkpool tarafından sağlanan bilgilere ve verilere göre, Ethereum madencileri tarafından günlük elde edilen gelir 1 ay gibi kısa bir sürede %60’ın üzerinde yükseldi.

Ethereum madenciliğindeki günlük kârlılığındaki artış, aynı dönemdeki Ethereum fiyat artışı ile birlikte geldi.

Kârlılıktaki artış, ağdaki yükselen işlem ücretleri ve diğer madenciler arasındaki rekabetin yavaş yavaş artması ile birlikte ortaya çıktı.

Sparkpool’un paylaştığı verilere göre, Ethereum madencilerinin 27 Haziran tarihindeki günlük geliri, ağdaki her 100 megahash için yaklaşık 1.85 $ olarak görünüyor. Geçtiğimiz ay ve özellikle son iki haftada bu veriler %60 oranında arttı ve bu yılın en yüksek seviyelerine yükseldi. Elde edilen bilgilere göre 25 Temmuz’da madenciler ağdaki her 100 megahash için yaklaşık 3.27$ kazanıyordu. An itibarıyla madencilerin megahash gelirleri 3 $’a kadar geriledi.

Aynı dönemde, Ethereum’un fiyatı 27 Haziran’daki 229 $’lık fiyatıyla 1 ay içerisine 327 $’a kadar %40’lık bir artış sergiledi.

Madencilerin günlük gelirlerinin bir parçası olan ağdaki işlem ücretleri, DeFi’nin popülerleşmesi neticesinde ağ faaliyetlerinde artış sağladı. Ve bununla beraber bu işlem ücretleri, son iki senenin en yüksek seviyelerine ulaşmış durumda.

Bununla beraber, piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci blockchain ağı olarak rekabet eden Ethereum, Etherscan tarafından verilen bilgilere göre 190 petahashlık bir işlem gücünde sabit kalmış durumda.

2020’nin İlk Çeyreği ve Kara Perşembe

Hatta, Bitinfocharts’tan alınan veriler, Ethereum’daki günlük madencilik gelirinin yılın ilk çeyreğinde 100 MH/ s başına 2 $’ın altında kaldığını gösteriyor. Ayrıca 12 Mart’ta yaşanan kripto çöküşü ile beraber 100 MH/ s başına 1 dolara kadar düştüğü belirtildi.

Şu anda, InnoSilicon’un saniyede 485 megahash işem gücüne sahip A10 Pro gibi son teknoloji ürünü Ethereum madencilik ekipmanları, Ethereum’un mevcut fiyatına ve madencilik zorluğuna göre günde 12.97 $ kâr elde edebiliyor.

Kilowatt saat başına 0.03 $ elektrik gideriyle, bir A10 Pro, F2 Pool’un madencilik kârlılık izleyicisine göre, günlük 12 $ kâr getirebiliyor.

Bu seviyedeki kâr, bazı üst düzey Bitcoin madencilerini ciddi anlamda solluyor. Fakat buna rağmen Bitcoin’in fiyatı Haziran ayından bu yana ilk kez 10.000 $’ın üzerine çıktı. Ani artış, kripto para biriminin 9.000-9.500 $ fiyat bandında uzun bir süre dalgalanmasından sonra yaşandı.

Bununla beraber, Bitcoin’in madencilik zorluğu hala tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bu nedenle MicroBT ve Bitmain gibi popüler cihaz üreticilerinin amiral gemileri bile birim başına günlük 9 $ gelir sağlıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Kısa Vadeli İşlemler Chainlink Rallisi Başlattı!

Chainlink rekor bir yükselişle fiyatını %52 arttırdı.

Yayın:

-

chainlink

DeFi tokenı Chainlink fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Token fiyatını %52 oranında artırarak 13.8799 $’a ulaşmış durumda.

Son 24 saatte LINK, Binance borsasında 9.05 $’dan 13.8799 $’a kadar yükseldi.

LINK-USDT Günlük Grafiği Kaynak: TradingView

Chainlink güçlü bir yükseliş eğilimi gösterdiği sırada, Oracle sistemleri için bir ağ olarak çalışan rakibi Band, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.44 $’a kadar çıktı ve %50’lik bir artış gösterdi.

Chainlink Rallisinin Ardında Ne Var?

LINK’in ani yükselişi, büyük olasılıkla vadeli işlem piyasasındaki kısa vadeli sözleşmelerin çoğalmasından kaynaklandı. Link sürekli olarak yükselirken, fonlama oranı %-0.02’de kaldı.

Kripto vadeli işlemler piyasası, piyasanın dengeli olmasını sağlamak için “finansman” adı verilen bir mekanizma kullanır. Pazar, alıcıları doğru bir şekilde yönlendirirken, aynı zamanda alıcılar satıcıları teşvik etmek durumundadır.

Örnek olarak, Binance Vadeli İşlemler’de Chainlink’e kısa vadeli işlem yapan çok sayıda kullanıcı varsa, fonlama oranı negatife dönecektir. Bu durumda, kısa vadeli sözleşme sahiplerinin ve satıcıların pozisyonlarını korumak için uzun vadeli sözleşme sahiplerine ödeme yapması gerekir.

Geçtiğimiz birkaç saat boyunca, LINK fiyatı yükseldi ve Binance Vadeli İşlemlerindeki fonlama oranı negatif kaldı. Bu, fiyat yükselirken birçok tüccarın kısa vadeli sözleşme yaptığının bir göstergesidir.

Sürekli olarak kısa vadeli sözleşme döngüsü, bir sıkışıklığa sebep oldu ve bu da satın alma talebini artırdı.

Benjamın Blunts mahlaslı bir tüccar, LINK’in teorik olarak kısa vadeli işlemlere hitap ettiğini ve piyasa duyarlılığından bu durumun yaşandığını vurguladı.

Blunts konu hakkında şunları söyledi

Aslında kısa süre içinde kısa vadeli pozisyon aramaya başlamıştım, ancak görünüşe göre herkes benim yaptığım şeyi yapıyor. Bu yüzden sanırım bir kez daha yükseliş eğilimini bekleyeceğim. Şu anda en güçlü ve en hızlı atın önünde durmak ile ilgilenmiyorum.

Zeus Capital ve LINK

Görünüşe göre Zeus Capital, LINK ile ilgili manipülatif yorumlar paylaşmış. Firmanın 9 Ağustos tarihinde paylaştığı bir yazı ise şu şekilde:

Hızlı zengin olma hikayesi, manipülasyonun gerçek göstergesidir. Yalnızca LINK’lerinizi 0 $’a ulaşmadan önce satarsanız kazanabilirsiniz.

“Light” isimli bir kripto para birimi yatırımcısı, bu açıklamadan sonra Zeus Capital’in görünüşe göre ciddi oranda kısa vadeli pozisyonunun olduğunu ileri sürdü.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum Geliştiricileri %51 Saldırılarından Endişeli!

Ethereum geliştiricileri, potansiyel %51 saldırıların önüne geçmek için fikirlerini paylaştı.

Yayın:

-

ethereum geliştiricileri

Cuma günü yapılan Core Devs toplantısında, Ethereum geliştiricileri, başarılı %51 saldırılarını önleyebilmek için alınması gereken potansiyel önlemleri tartıştı.

Tartışma, bu hafta Ethereum Classic’e yapılan saldırı dolayısıyla konuşuldu.

Tartışma esnasında, Ethereum geliştiricileri bu saldırılara karşı ek önlemler alıp almamalarını ve bu tür önlemlerin nasıl uygulanması gerektiği hakkında konuştu.

Düzenleme Sınırını Aşağı Çekmek

Blockchain’in yeniden düzenlenmesine karşı potansiyel bir önlem olarak, blockchain geçmişini her noktadan sonra kayıt edecek bir node düzeyinde kontrol noktaları oluşturmaktır. Bu kontrol noktasının ötesinde önerilen herhangi bir blockchain değişikliği nodelar tarafından reddedilecektir.

Blockchainin yeniden düzenlenmesi, yaygın olarak kabul edilen versiyondan daha yüksek miktarda hash gücüne sahip alternatif bir blockchain madenciliğine dayanıyor. Nakamoto konsensüsünün kuralları nedeniyle, daha yüksek bir çalışma kanıtına sahil olan zincir, nodelara yayınlandığında otomatik olarak orijinalinin yerini alır.

Geth istemcisinin geliştiricisi Peter Szilagyi, yazılımın 90.000 bloktan veya iki haftadan daha derin yeniden yapılanma süreçlerini zaten reddettiğini söyledi. Ancak bu durum, ETC’de yaklaşık 4.000 blok üzerinen gerçekleşen saldırıdan çok daha yüksek olarak kayıtla geçti.

Bu eşimin düşürülmesi benzer saldırandan korunmaya yardımcı olabilirken, OpenEthereum’dan Alexey Akhunov, çok düşük sınırların beklenmedik sonuçlara yol açabileceğini belirtti.

Önlemler Etkisiz Olabilir

ETC blockchain’inin derinliğin kısmi olarak daha önceki saldırılar dolayısıyla belirgin durumda. Bu durum, borsaların mevduatları kabul etmesi için onay eşiğini büyük ölçüde yükseltmesine sonuç oldu.

Szilagyi, Ethereum için binlerce bloğa gerek olmadığını söyledi. Merkezi olmayan borsalar, işlemleri sansürleyerek ve yalnızca birkaç bloğun yeniden düzenlenmesi ile bilgisayar korsanları kazanç sağlayabilir. Ayrıca düşük bir kontrol noktası sınırı ayarlamak, önemli kullanılabilirlik sorunlarına sebep olabilir.

Slizagyi sözlerine şöyle devam etti:

Ağda %51 saldırısı olduğunu kabul ettiğimizde birçok şeyin bozulmaya başladığını vurgulamak istedim.

Ethereum geliştirici şirketi PegaSys’dan bir geliştirici olan Tim Beiko, ETC’nin durumunun farklı olabileceğini söyledi. Çok daha küçük ve daha az değerli bir blockchain olması sebebiyle, %51 saldırısını yapmak daha kolaydır.

Tartışmanın sonunda, geliştiriciler sorunların üzerinde durmayı ve Ethereum’un dayanıklılığına yönelik potansiyel iyileştirmeler üzerinde durmayı kabul etti.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184