Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63524.45
5.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3065
3.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.78
6.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.6
5.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Madencilerinin Yüzü Gülüyor!

Ethereum fiyatının ani artışıyla birlikte, madenci gelirleri yükselmiş durumda!

Clock
Paylaş
Ethereum Madencilerinin Yüzü Gülüyor!

Ethereum madencilik havuzu Sparkpool tarafından sağlanan bilgilere ve verilere göre, Ethereum madencileri tarafından günlük elde edilen gelir 1 ay gibi kısa bir sürede %60’ın üzerinde yükseldi.

Ethereum madenciliğindeki günlük kârlılığındaki artış, aynı dönemdeki Ethereum fiyat artışı ile birlikte geldi.

728×90 muhabbit - Ethereum Madencilerinin Yüzü Gülüyor!300x250 muhabbit - Ethereum Madencilerinin Yüzü Gülüyor!

Kârlılıktaki artış, ağdaki yükselen işlem ücretleri ve diğer madenciler arasındaki rekabetin yavaş yavaş artması ile birlikte ortaya çıktı.

Sparkpool’un paylaştığı verilere göre, Ethereum madencilerinin 27 Haziran tarihindeki günlük geliri, ağdaki her 100 megahash için yaklaşık 1.85 $ olarak görünüyor. Geçtiğimiz ay ve özellikle son iki haftada bu veriler %60 oranında arttı ve bu yılın en yüksek seviyelerine yükseldi. Elde edilen bilgilere göre 25 Temmuz’da madenciler ağdaki her 100 megahash için yaklaşık 3.27$ kazanıyordu. An itibarıyla madencilerin megahash gelirleri 3 $’a kadar geriledi.

Aynı dönemde, Ethereum’un fiyatı 27 Haziran’daki 229 $’lık fiyatıyla 1 ay içerisine 327 $’a kadar %40’lık bir artış sergiledi.

Madencilerin günlük gelirlerinin bir parçası olan ağdaki işlem ücretleri, DeFi’nin popülerleşmesi neticesinde ağ faaliyetlerinde artış sağladı. Ve bununla beraber bu işlem ücretleri, son iki senenin en yüksek seviyelerine ulaşmış durumda.

Bununla beraber, piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci blockchain ağı olarak rekabet eden Ethereum, Etherscan tarafından verilen bilgilere göre 190 petahashlık bir işlem gücünde sabit kalmış durumda.

2020’nin İlk Çeyreği ve Kara Perşembe

Hatta, Bitinfocharts’tan alınan veriler, Ethereum’daki günlük madencilik gelirinin yılın ilk çeyreğinde 100 MH/ s başına 2 $’ın altında kaldığını gösteriyor. Ayrıca 12 Mart’ta yaşanan kripto çöküşü ile beraber 100 MH/ s başına 1 dolara kadar düştüğü belirtildi.

Şu anda, InnoSilicon’un saniyede 485 megahash işem gücüne sahip A10 Pro gibi son teknoloji ürünü Ethereum madencilik ekipmanları, Ethereum’un mevcut fiyatına ve madencilik zorluğuna göre günde 12.97 $ kâr elde edebiliyor.

Kilowatt saat başına 0.03 $ elektrik gideriyle, bir A10 Pro, F2 Pool’un madencilik kârlılık izleyicisine göre, günlük 12 $ kâr getirebiliyor.

Bu seviyedeki kâr, bazı üst düzey Bitcoin madencilerini ciddi anlamda solluyor. Fakat buna rağmen Bitcoin’in fiyatı Haziran ayından bu yana ilk kez 10.000 $’ın üzerine çıktı. Ani artış, kripto para biriminin 9.000-9.500 $ fiyat bandında uzun bir süre dalgalanmasından sonra yaşandı.

Bununla beraber, Bitcoin’in madencilik zorluğu hala tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bu nedenle MicroBT ve Bitmain gibi popüler cihaz üreticilerinin amiral gemileri bile birim başına günlük 9 $ gelir sağlıyor.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar