BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum Madencilerinin Yüzü Gülüyor!

Ethereum fiyatının ani artışıyla birlikte, madenci gelirleri yükselmiş durumda!

Yayın:

-

Ethereum

Ethereum madencilik havuzu Sparkpool tarafından sağlanan bilgilere ve verilere göre, Ethereum madencileri tarafından günlük elde edilen gelir 1 ay gibi kısa bir sürede %60’ın üzerinde yükseldi.

Ethereum madenciliğindeki günlük kârlılığındaki artış, aynı dönemdeki Ethereum fiyat artışı ile birlikte geldi.

Kârlılıktaki artış, ağdaki yükselen işlem ücretleri ve diğer madenciler arasındaki rekabetin yavaş yavaş artması ile birlikte ortaya çıktı.

Sparkpool’un paylaştığı verilere göre, Ethereum madencilerinin 27 Haziran tarihindeki günlük geliri, ağdaki her 100 megahash için yaklaşık 1.85 $ olarak görünüyor. Geçtiğimiz ay ve özellikle son iki haftada bu veriler %60 oranında arttı ve bu yılın en yüksek seviyelerine yükseldi. Elde edilen bilgilere göre 25 Temmuz’da madenciler ağdaki her 100 megahash için yaklaşık 3.27$ kazanıyordu. An itibarıyla madencilerin megahash gelirleri 3 $’a kadar geriledi.

Aynı dönemde, Ethereum’un fiyatı 27 Haziran’daki 229 $’lık fiyatıyla 1 ay içerisine 327 $’a kadar %40’lık bir artış sergiledi.

Madencilerin günlük gelirlerinin bir parçası olan ağdaki işlem ücretleri, DeFi’nin popülerleşmesi neticesinde ağ faaliyetlerinde artış sağladı. Ve bununla beraber bu işlem ücretleri, son iki senenin en yüksek seviyelerine ulaşmış durumda.

Bununla beraber, piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci blockchain ağı olarak rekabet eden Ethereum, Etherscan tarafından verilen bilgilere göre 190 petahashlık bir işlem gücünde sabit kalmış durumda.

2020’nin İlk Çeyreği ve Kara Perşembe

Hatta, Bitinfocharts’tan alınan veriler, Ethereum’daki günlük madencilik gelirinin yılın ilk çeyreğinde 100 MH/ s başına 2 $’ın altında kaldığını gösteriyor. Ayrıca 12 Mart’ta yaşanan kripto çöküşü ile beraber 100 MH/ s başına 1 dolara kadar düştüğü belirtildi.

Şu anda, InnoSilicon’un saniyede 485 megahash işem gücüne sahip A10 Pro gibi son teknoloji ürünü Ethereum madencilik ekipmanları, Ethereum’un mevcut fiyatına ve madencilik zorluğuna göre günde 12.97 $ kâr elde edebiliyor.

Kilowatt saat başına 0.03 $ elektrik gideriyle, bir A10 Pro, F2 Pool’un madencilik kârlılık izleyicisine göre, günlük 12 $ kâr getirebiliyor.

Bu seviyedeki kâr, bazı üst düzey Bitcoin madencilerini ciddi anlamda solluyor. Fakat buna rağmen Bitcoin’in fiyatı Haziran ayından bu yana ilk kez 10.000 $’ın üzerine çıktı. Ani artış, kripto para biriminin 9.000-9.500 $ fiyat bandında uzun bir süre dalgalanmasından sonra yaşandı.

Bununla beraber, Bitcoin’in madencilik zorluğu hala tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bu nedenle MicroBT ve Bitmain gibi popüler cihaz üreticilerinin amiral gemileri bile birim başına günlük 9 $ gelir sağlıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Compound Token COMP Fiyat Analizi 24.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Compound Token’ı inceliyoruz (24.10.2020). COMP fiyat grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Decentralized Finance veya daha tanınır ismiyle DeFi projeleri kripto piyasasında deyim yerindeyse bir fırtına gibi esmişlerdi. Bu DeFi projelerinden biri de Compound Token (COMP)’du. Hatta o zamanlar fiyatı Ethereum (ETH) ile yarışıyordu. Ancak DeFi’nin popüleritesini yitirmesinden COMP da payına düşeni aldı.

Compound Token COMP fiyat grafiği 24.10.2020. 60 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Geçtiğimiz haftaki yükselişler COMP’ta da kendini gösterdi. Fiyatı 93$ seviyesinden başlayarak 100$’ı aştı ve 107.5$ seviyesini gördü. Grafikte şuan için önemli destek ve direnç noktalarını gösterdim. Direnç noktasını test ettiğini görmekteyiz.

Yukarıda bahsettiğim yükselişi gerçekleştirirken ise bir trend oluşturduğunu görmekteyiz. Bu trendi fiyatın çok sayıda test etmiş durumda. Bunları belirttikten sonra beklentimi sunmak istiyorum. 16-19 Kasım tarihlerindeki çanak yapısını sol omuz olduğunu düşünüyorum. 19 Kasım’dan bugüne dek yapılan daha büyük çanak yapısını ise Baş olduğunu düşünüyorum. Evet grafikte bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonu oluştuğunu düşünmekteyim. Ancak benim beklentime göre henüz sağ omzun oluşmamış. Bahsettiğim trendi kırarsa fiyatın mavi bölgeye geleceğini düşünüyorum. Oradan alacağı tepki ile de TOBO formasyonunu tamamlamasını umuyorum. Beklentimin gerçekleşmesi için gereken ilk adım ise kırmızı bölge geçilmeden trendin kırılması. Trend kırıldığında COMP grafiğini daha yakından takip etmeye başlayacağım.


Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

FTX’ten Yeni Listeleme! AUDIO FTX’te! Müzik Platformlarına Rakip Olabilir!

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX yaptığı yeni duyuru ile birlikte Audius Project tokeni AUDIO’yu listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

İlginizi Çekebilir: Borsa Haberleri

Spot market üzerinde hem ABD Doları hem de Tether (USDT) paritesinde işlemlere başlamış durumda. 0.30 $ seviyelerinden işleme açılan AUDIO paritesi, hızlı bir düşüş ile 0.15 $ seviyelerine kadar düşüş gösterdi.

Ardından gelen hızlı yükseliş ile birlikte tekrardan 0.31 $’a kadar yükseliş gösteren AUDIO, an itibarıyla yüzde 32’lik artış ile 0.25 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Audius Music

Audius Music uygulaması ile birlikte müzik yayın platformları arasına giren uygulama, herhangi bir kısıtlama ve kural olmaksızın ücretsiz yüklemeler ile öne çıkıyor.

320 kbps kalite ile birlikte limitsiz hizmet sunmayı amaçlayan platform, günümüz müzik platformlarına rakip olmayı amaçlamakta.

Mainnet aktivasyonu ile birlikte 10,000 kullanıcı arasında bulunan kişiler, AUDIO tokenlerini talep edebiliyor.

Bu noktada platform kullanıcılarını ücretsiz hizmetin yanı sıra, AUDIO tokenleri ile de ödüllendirmiş görünüyor. İlk 10,000 sanatçıya toplam AUDIO arzının yüzde 5’ini dağıtan Audius Music, toplamda 50 Milyon adet AUDIO dağıtacak.

AUDIO tokenin kontrat adresine burada bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mainnet Etkinliği

Ünlü yapımcılardan deadmau5 de platformun mainnet kutlaması kapsamında Twitch üzerinde canlı konser verdi.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Analiz Haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.