Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66533.16
3.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3486.6
2.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.16
4.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.6
3.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Retest İçin Mi Yükseliyor?

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Retest İçin Mi Yükseliyor?

Herkese iyi akşamlar, bu akşamki yazımda Ethereum fiyat grafiğindeki son gelişmeleri inceleyeceğim. Bildiğiniz üzere 1800 dolar bölgesinin kırılmasıyla fiyat 1500 dolarlara kadar gerilemişti. Şu an için bir tepki almış olarak görünüyor. Ama bu yazıda acaba retest için mi yükseliyor diye inceleyeceğiz.

728×90 muhabbit - Ethereum Retest İçin Mi Yükseliyor?300x250 muhabbit - Ethereum Retest İçin Mi Yükseliyor?

ETH Fiyat 24 Ağustos 2022

Yaklaşık iki hafta önce Ethereum fiyatı 2.000 dolar seviyesini aşmıştı. Ancak fiyat burada pek tutunamadı ve düşmeye başladı. Sonrasında 1800 dolar bölgesinin de kırılmasıyla düşüş daha da derinleşti ve 1500 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yazıyı hazırladığım sırada 1.675 dolar bölgesinden işlem görüyor.

ETH Grafik 24 Ağustos 2022

9Ps0TFTf - Ethereum Retest İçin Mi Yükseliyor?
Ethereum ETH fiyat grafiği 24.08.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında listeli Ethereum/Tether (ETH/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 4 saatlik zaman diliminde ve TradingView’den temin edilmiştir.

ETH Analiz 24 Ağustos 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Ethereum grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. 1800 dolar seviyesindeki bölge büyük zaman dilimine ait olduğundan dolayı 4 saatlik grafikte oldukça geniş görünmekte. Bu bölgeyi uzun zamandır takip ediyorduk zaten. Burası direnç olarak çalışırken fiyat birkaç kere test ettikten sonra kırabilmişti. Ancak desteğe dönüştükten sonra aynı şekilde çalışmadı maalesef. Bu bölge desteğe dönüştükten sonra oldukça kolay bir şekilde kırıldığını görmekteyiz.

Fiyat 1500 dolar bölgesine kadar geriledikten sonra yükselmeye başladığını görmekteyiz. Ancak akıllara direkt olarak “acaba retest için mi yükseliyor?” sorusu geliyor. Açıkçası bunu çok da uzak bir ihtimal olarak görmüyorum. Bu ihtimalde 1.800 dolar seviyesinin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü eğer bu bir retest için yükseliş ise 1.800 dolar bölgesinden ret yiyeceğini düşünüyorum.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ETH/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar