Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66262.21
-0.38%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.26
0.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.49
-2.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.4
1.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Tarafında İşler Kızışıyor!

Ethereum madencilerinden bazıları yaz aylarında başlatılması planlanan EIP-1559 güncellemesini protesto etmeye hazırlanıyor.

Clock
Paylaş
Ethereum Tarafında İşler Kızışıyor!

Ethereum tarafında işler kızışıyor.

Ethereum madencilerinden bazıları yaz aylarında başlatılması planlanan EIP-1559 güncellemesini protesto etmeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz üzere Ethereum üzerinde gerçekleşen işlemlerin maliyetleri oldukça yüksek. Ethereum 2.0 öncesi bazı güncellemeler ile bu konuda iyileştirmeye gitmek isteyen Ethereum geliştiricileri ile bazı Ethereum madencileri arasında ciddi bir anlaşmazlık var. Güncelleme ile birlikte Ethereum madencilerinin gelirlerinde yüzde 50’ye varan bir düşüş bekleniyor. Bazı havuzlar ise bu güncellemeyi ve oluşacak kaybı kabul etmiyor.

728×90 muhabbit - Ethereum Tarafında İşler Kızışıyor!300x250 muhabbit - Ethereum Tarafında İşler Kızışıyor!

Güncelleme ile birlikte açık artırmaya tabi olan Ethereum işlem ücretleri sabit ücret ve yakım mekanizması ile işlemeye başlayacak. Bu noktada madenci gelirlerinde ciddi bir düşüş yaşanacak.

Konu ile ilgili tepkilerini belirtmek üzere bazı madenciler 1 Nisan’da 51 saat boyunca hash güçlerini Ethermine havuzuna aktaracak. Kimilerine göre protestoda yüzde 51’lik hash gücüne ulaşılacak. Bu durum ise halihazırda proof of work algoritmasıyla çalışan Ethereum için büyük bir tehlike.

Eğer protestoda beklenen hash oranına ulaşılırsa, madenciler ağ üzerinde değişiklik yapma gücüne sahip olmuş olacak. Ethermine tarafında protestonun temel sebebi, güncelleme ile birlikte kendileri için oldukça önemli olan teşviğin ortadan kalkması olarak açıklanıyor.

Ethereum üzerinde oldukça önemli bir söz hakkına sahip olan madencilerin bu eylemini nasıl yorumluyorsunuz? Madenciler ve geliştiriciler arasındaki savaş nasıl son bulacak?

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar