Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66147.99
-0.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.12
0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.41
-2.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.5
1.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Tekrar Yükselecek Mi? Analistten ETH Analizi

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Tekrar Yükselecek Mi? Analistten ETH Analizi

Bu akşamki fiyat analizi yazımda Ethereum grafiğini inceleyeceğim. Uzun bir süre 4.000 dolar bandında hareket eden Ethereum maalesef ki artık 3.000 dolar sınırında dolaşmakta. Bu yazıda genel olarak dönüş için bir gösterge var mı ona bakacağız.

ETH Fiyat 10 Ocak 2022

Bir önceki Ethereum fiyat analizi yazımı hazırlarken fiyat 3.800 dolar bölgesinde seyretmekteydi. O yazıda bahsettiğim kanal yapısının kırılmasıyla hızlı bir düşüş yaşadık. Bir önceki Ethereum fiyat analizi yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yazıyı hazırladığım saatte 3070 dolar seviyesinden işlem görmekte.

728×90 muhabbit - Ethereum Tekrar Yükselecek Mi? Analistten ETH Analizi300x250 muhabbit - Ethereum Tekrar Yükselecek Mi? Analistten ETH Analizi

ETH Grafik 10 Ocak 2022

yVXdhuph - Ethereum Tekrar Yükselecek Mi? Analistten ETH Analizi
Ethereum ETH fiyat grafiği 10.01.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında işlem gören Ethereum/Tether (ETH/USDT) paritesine ait fiyat grafiği. Grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

ETH Analiz 10 Ocak 2022

Grafikteki yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi takip ettiğim destek ve dirençleri göstermektedir. Bu bölgeleri orta/kısa vadeli takip için kullanmaktayım.

Bugün yukarıda da dediğim gibi dönüş göstergeleri var mı bunlara bakacağız. İlk olarak fiyatın 3.000 dolar desteğine gelmiş olduğunu görmekteyiz. Bu bizim için olumlu noktalardan biri, çünkü burası güçlü bir destek bölgesi. Yani buradan tepki alması diğer bölgelere göre daha yüksek.

ETHUSDT 2022 01 10 20 18 07 1063x600 - Ethereum Tekrar Yükselecek Mi? Analistten ETH Analizi
Pozitif RSI uyumsuzluğu bölgesi

İkinci bir noktaya değinecek olursam, RSI uyumsuzluğu oluşmaya başlamış durumda. Grafikte 7 aralıktan sonra oluşan fiyat diplerine baktığımız zaman hep bir öncekinden düşük durumda. Ancak RSI’daki diplere baktığımızda oradaki diplerin yükselmeye başladığını görmekteyiz. Diplerde RSI uyumsuzluğu oluştuğu için bu bir pozitif RSI uyumsuzluğu.

ETH Yorum 10 Ocak 2022

Yukarıda dönüş için iki adet olumlu gelişmeden bahsettim. Açıkçası bunlar beni umutlandırdı. Bunlar tek başına fiyat buradan fiyat buradan döner demek için yeterli değil. Ancak bu bölgenin dönüş aramak için uygun bir bölge olduğunu göstermekte. Farklı dönüş göstergeleri oluşma ihtimalinden dolayı yakından takip etmeye devam edeceğim.

Bu analizi TradingView üzerinde görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ETH/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar