Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53112.72
3.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3154.99
3.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.49
4.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.6
3.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ethereum Test Ağı Merge Denemeleri, Emin Adımlarla İlerliyor

Ethereum, halka açık test ağı Sepolia üzerinde sondan ikinci büyük Merge denemesini tamamladı. Deneme genel olarak başarılıydı.

Clock
Paylaş
Ethereum Test Ağı Merge Denemeleri, Emin Adımlarla İlerliyor

Ethereum, halka açık test ağı Sepolia üzerinde sondan ikinci büyük Merge denemesini tamamladı ve proof of stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişinin önünü açtı.

Çoğunlukla bir başarı olarak değerlendirilse de, test süreci olaysız geçmedi.

Merge’ün son denemesi, Ethereum ana ağındaki resmî Merge’e geçilmeden önce önümüzdeki birkaç hafta içinde Goerli ağında gerçekleşecek.

Binance BannerBinance Banner

6 Temmuz 2022 Çarşamba günü YouTube’ta Sepolia Merge canlı yayınına ev sahipliği yapan Ethereum eğitimcisi Anthony Sassano, Twitter’da Merge geçişinin “başarıyla” geçtiğini doğruladı ve test ağının önümüzdeki birkaç gün süresince gözlemleneceğini belirtti.

Bir Ethereum protokolü geliştiricisi olan Terence Tsao, Merge geçişinin başarılı olduğunu ancak doğrulayıcıların yaklaşık %25-30’unun Merge’den sonra “yanlış yapılandırmalar” nedeniyle çevrim dışı olduğunu kaydetti. Ancak, “aksaklıkların Merge’ü geciktirmeyeceğini” de sözlerine ekledi.

ethereum
Ethereum

Ethereum Merge Denemesinin Başarılı Olup Olmadığı Sonradan Anlaşılacak

ETHStaker Topluluğunun kurucu üyelerinden biri olan Superphiz ise yayın sırasında Merge’ün gerçekten başarılı olup olmadığının “birkaç saat boyunca hatta yarına kadar” anlaşılamayacağı konusunda uyardı.

Son deneme Goerli test ağında gerçekleşecek. Superphiz, Merge zamanlamasının Sepolia testinin incelemelerine bağlı olacağını da sözlerine ekledi.

Testnet Merge’leri, Ethereum ve bağımsız proje geliştiricilerinin, gerçek Merge gerçekleştiğinde ne bekleyebileceklerini anlamalarına imkan sağlamak için gerekli olan, adeta bir “kıyafet provası” olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi çekebilir: Ethereum, Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatlı İkinci İsim Satışına İmza Attı

Canlı yayın sırasında, Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, ana ağ Merge’ünün karşılaştığı zorluklardan birinin “test ağlarında bulunmayan çok daha fazla üçüncü taraf altyapısını” içereceğini belirtti.

“Yani, bu testlerle yakalayamadığımız ancak Merge’te ortaya çıkacak bazı kritik olmayan sorunlar olabilir […] Henüz test edilmeyen birçok çevre birimi var ve sorunların ortaya çıkması kaçınılmaz.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar