Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69873.9
0.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3936.8
6.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.16
0.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.8
-0.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ethereum Türevleriyle İlgili Endişeler Büyüyor

Clock
Paylaş
Ethereum Türevleriyle İlgili Endişeler Büyüyor


Piyasa analistleri, Ethereum türevlerinin koşullarının yakın gelecekte ETH fiyatlarında keskin bir dalgalanmayı tetikleyebileceğini öne sürüyor.

Ethereum riskinin tersine çevrilmesi işlemlerinin, varlığın kısa vadeli fiyat performansına ilişkin kötümser bir beklentiye işaret ettiğini vurgulayan analistler, bu durumun varlığın piyasada önemli bir hareket yapabileceği anlamına geldiğini belirtiyorlar.

728×90 muhabbit - Ethereum Türevleriyle İlgili Endişeler Büyüyor300x250 muhabbit - Ethereum Türevleriyle İlgili Endişeler Büyüyor

QCP Capital analistleri, “Piyasa kısa vadeli Ether gamma, yakın vadeli opsiyonlar, bu da her iki yönde de keskin bir hareketin güçleneceği anlamına geliyor” ifadesiyle, Ethereum fiyatının önümüzdeki günlerde önemli dalgalanmalar yaşayabileceğini dile getirdi.

Kripto türev trader’ı Gordon Grant, Ether ile Bitcoin arasındaki farklılıklara dikkat çekerek, Ethereum türev piyasasındaki koşulların kısa vadeli volatiliteyi artırabileceğini belirtiyor. Grant bu durumun Ether’in Bitcoin’den daha fazla satış baskısı altında olabileceğini gösterdiğini ifade ediyor.

Gama ve Vega gibi opsiyon parametrelerinin analizi, trader’larının fiyat hareketlerine karşı pozisyon alırken aldıkları riski yönetmelerine yardımcı oluyor. Özellikle satım opsiyonları olumsuz fiyat hareketlerinden korunma sağlayarak trader’lara gama avantajı sunmakta.

Yatırımcıların riskten kaçınma eğilimi arttı

Analistler, kripto piyasalarındaki aşağı yönlü eğilimin makroekonomik koşulların etkisiyle daha da derinleştiğini vurguladılar. Özellikle İran-İsrail çatışmasının gelişimi ve ABD hisse senetlerindeki zayıflık, yatırımcıların riskten kaçınma eğilimini artırdı.

Son 24 saatte Ethereum’un %3,4’lük bir düşüş yaşadığı ve 3.073 dolara gerilediği gözlemlendi. The Block’un fiyat sayfası verilerine göre bu düşüş Ethereum’un kısa vadeli performansında belirgin bir gerilemeye işaret ediyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar