Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56826.68
6.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3226.37
2.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.98
-0.49%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $392.8
-1.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Yeni Bir Test Ağı Başlatmaya Karar Verdi!

Ethereum 2.0 için yeni bir test ağı duyuruldu!

Clock
Paylaş
Ethereum Yeni Bir Test Ağı Başlatmaya Karar Verdi!

Ethereum geliştiricileri, Spadina test ağındaki düşük katılım oranının ardından, gelecek hafta Zinken adında başka bir test ağı başlatacaklarını duyurdu.

29 Eylül’de başlatılan Spadina’nın istenenden daha az katılım düzeyine sahip olduğu bildirildi. Başlangıçta Ethereum geliştiricileri tarafından Medalla testnet ile paralel olarak, Ethereum 2.0 ana ağının piyasaya sürülmesine hazırlık için kısa vadeli bir “prova” olarak başlatıldı.

Binance BannerBinance Banner

Bununla beraber, testnet, düşük katılım seviyelerinden muzdarip oldu. Beklenen %80’lik katılımın aksine testnet’te %30’luk bir katılım vardı. Sonuç olarak, Spadina’da sonuça ulaşabilmiş değil. Depozitolar ve oluşumun “riskli ve zor bir durum” olarak kabul edildiğinden, geliştiriciler Ethereum 2.0’ın ana ağının yayınlanmadan önce uygulayabileceklerini ummuştu.

Ethereum geliştiricileri tarafından başlatılan test ağlarının amacı, ETH 2.0 devreye girmeden önce blok madenciliği yapmaktır. Zinken test ağının başarılı olması için, Ethereum 2.0’ın baş koordinatörü Danny Ryan, testnet doğrulayıcılarının lansman provasını ciddiye alması gerektiğini söylemişti.

Ryan testnet’e giren kişilere şunları söylemiş:

Bu bir prova olduğu için, sizden oluşumu ciddiye almanızı istiyoruz. Yalnızca çalıştırmayı planladığınız doğrulayıcılar için para yatırın ve 24 saat içinde çok dikkatli olun.

Ryan’a göre, Spadina’nın aksine Zinken test ağı bir buçuk hafta kadar sürecek.

Ethereum 2.0 ana ağı ile kurucu ortak Vitalik Buterin, mevcut Proof-of-Work protokolünün aksine saf bir Proof-of-Stake blockchaini elde etmeye çalışıyor. Ethereum kurucu ortağı Joseph Lub’e göre, Ethereum 2.0 ile daha yüksek “merkezsizlik, esneklik, güvenlik, basitlik ve uzun ömürlülük” sunulacak.

Daha fazla Ethereum haberi için: Ethereum Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar