Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64120.43
3.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3075.84
5.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.57
18.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $551
5.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Yine Kritik Bölgeye Geldi

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum Yine Kritik Bölgeye Geldi

Bu akşamki fiyat analizi yazımda Ethereum fiyat grafiğinin son durumunu inceleyeceğim. Gelecek hafta gerçekleşmesi planlanan Ethereum Merge ile ilgili twitterda ve sitelerde oldukça fazla içerik üretiliyor. Ancak ben bugün işin teknik kısmıyla değil fiyat ile ilgili olan kısmıyla ilgileneceğim. Şimdi analiz kısmımıza geçelim.

728×90 muhabbit - Ethereum Yine Kritik Bölgeye Geldi300x250 muhabbit - Ethereum Yine Kritik Bölgeye Geldi

ETH Fiyat 9 Eylül 2022

İki gün önce Ethereum fiyatı 1500 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Sonrasında fiyat buradan tepki aldı ve 1700 dolar bölgesine kadar yükseldi. Yazıyı hazırladığım sırada 1700 dolar bölgesinden işlem görüyor.

ETH Grafik 9 Eylül 2022

TLb983I1 - Ethereum Yine Kritik Bölgeye Geldi
Ethereum ETH fiyat grafiği 09.09.2022. 6 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında listeli Ethereum/Tether (ETH/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 6 saatlik zaman diliminde ve TradingView’den temin edilmiştir.

ETH Analiz 9 Eylül 2022

Grafikteki yeşil bölgeler orta uzun vadede Ethereum grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. 1700-1800 dolar seviyelerinde bulunan bölge uzun vadeli bir bölge olduğundan dolayı 6 saatlik grafikte böyle geniş görünmekte.

Yukarıda uzun vadeli olarak bahsettiğim 1700-1800 dolar bölgesini son birkaç aydır her videoda ve her Ethereum fiyat analizi yazımda inceledik. Buranın önemli ve kritik bir bölge olduğuna sürekli dikkat çektik ve tartıştık. Şimdi ise fiyatın tekrar bu bölgeye geldiğini görmekteyiz. Fiyat şu an 1700 dolar seviyesini test ediyor. Ancak henüz bu bölgenin içerisinde mum kapatabilmiş değil. Bunu şu an olumsuz bir durum olarak göstermek yanlış olur. Çünkü böyle uzun vadeli güçlü bir bölgeyi fiyatın 1-2 saat kırıp geçmesi olağan dışı bir durum olurdu.

Şu an için bu direnç kırılmadığından dolayı riskli bir bölgedeyiz diyebiliriz. Bu bölgeyi yakından takip etmeye devam edeceğim.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ETH/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar