Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59994.28
2.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3196.47
1.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.76
-0.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.8
1.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum’da Önemli Destek Neresi

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz. Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ethereum’da Önemli Destek Neresi

Herkese iyi akşamlar, yaşadığımız bu zorlu günlerde ne kadar iyi olabilirse artık. FTX’deki skandallar tüm kripto para piyasasını etkiledi ve birçok coin fazlaca düşüş yaşadılar. Bu yazımda hem böyle durumlarda neler yapılabilir ona değineceğim hem de Ethereum grafiğindeki önemli bir desteği belirteceğim.

728×90 muhabbit - Ethereum'da Önemli Destek Neresi300x250 muhabbit - Ethereum'da Önemli Destek Neresi

ETH Fiyat 9 Kasım 2022

Çok değil daha birkaç gün önce Ethereum 1.600 doların üzerinde işlem görüyordu. Sonrasında bildiğiniz üzere hızlı düşüşler başladı ve fiyat 1.100 dolar bölgesine kadar düştü. Yazıyı hazırladığım sırada 1.180 dolar bölgesinden işlem görüyor.

ETH Grafik 9 Kasım 2022

hkx1Ejxx - Ethereum'da Önemli Destek Neresi
Ethereum ETH fiyat grafiği 09.11.2022. Günlük grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında listeli Ethereum/Tether (ETH/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 6 saatlik zaman diliminde ve TradingView’den temin edilmiştir.

ETH Analiz 9 Kasım 2022

Maalesef ki kripto para piyasalarındaki bu tarz krizleri dönem dönem yaşamak durumunda kalıyoruz. Ben yaklaşık beş yıldır bu piyasanın içindeyim ve hızlıca düşününce 4-5 adet bu veya daha büyük krizleri sayabiliyorum. Yanlış anlaşılmasın durumu normalleştirmeye çalışmıyorum sadece zaman zaman böyle durumlar olabildiğini belirtiyorum.

İlk olarak böyle zamanlarda neler yapabileceğimizi konuşalım. Öncelikle böyle zamanlarda çok güzel kârlar yapılabilir ama bu düşük bir ihtimaldir. Yani zarar etme olasılığınız oldukça fazladır. Bundan dolayı böyle durumlarda ya hiç işleme girmemeyi ya da küçük miktarlarla işlem yapılması önerilir. Çünkü bir destekten alım yapsanız bile o anda çıkabilecek kötü bir haber ile destek kolaylıkla kırılabilir. Haliyle de kısa süre içerisinde oldukça fazla zarar edebilirsiniz. Spotta durum böyle, gelelim margin işlemlere. Böyle durumlarda spotta zarar etme riskiniz fazla olduğunu belirttim ya, marginde zarar etmeniz veya likide olmanız çok daha büyük bir olasılıktır. O yüzden çok çok deneyimli değilseniz margin aklınıza bile gelmesin böyle durumlarda.

Şimdi Ethereum grafiğine bakalım, burada sadece önemli bir destek seviyesinden bahsedeceğim. Bu destek de 1.000 dolar bölgesi. Haziran/Temmuz aylarındaki düşüşte burası güzel olarak çalışmıştı. Şimdi grafiğe baktığımızda ise orta/uzun vadedeki en önemli bölge olarak gözümüze çarpmakta.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Ethereum analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ETH/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar