Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64287.13
-0.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3505.12
-0.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.29
-1.76%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584
-0.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Euler Finance Çalınan Fonları Geri Alıyor!

Euler Finance hacker ile görüşmesinin ardından çalınan fonlarını geri alıyor!

Clock
Paylaş
Euler Finance Çalınan Fonları Geri Alıyor!

Ethereum tabanlı borç verme protokolü Euler Finance, 196 milyon dolarlık bir saldırıya maruz kalmıştı. Euler Finance ekibi ise çalınan bu fonları kurtarmak için hacker ile görüşme yapacağını kamuoyuna duyurmuştu.

Euler Finance hackerları, Euler Finance ekibine şu mesajı göndermişti:

728×90 muhabbit - Euler Finance Çalınan Fonları Geri Alıyor!300x250 muhabbit - Euler Finance Çalınan Fonları Geri Alıyor!

“Bu durumu, etkilenen herkes için kolaylaştırmak istiyoruz. Bizim olmayanı elimizde tutmaya niyetimiz yok. Güvenli iletişim kuruyoruz. Bir anlaşmaya varalım.”

Euler Finance hackerları

Bizim olmayanı istemeyiz şeklinde açıklamada bulunan hackerların iletişim isteğine Euler Finance ekibinden ise cevap gecikmemişti.

“Mesajınız alındı. Euler Deployer adresi ve EOA’larınızdan biri aracılığıyla, [email protected] adresinden e-posta yoluyla veya seçtiğiniz başka bir kanal üzerinden imzalı mesajlar aracılığıyla blok taraması hakkında özel olarak konuşalım. İsteğinize göre yanıtlayın.”

Euler Finance

Euler Finance Hacker İle Görüşmesinin Ardından Çalınan Fonları Geri Aldı!

Hacker Muhabbit 900x600 - Euler Finance Çalınan Fonları Geri Alıyor!

Euler Finance, hackerların çaldıkları fonların %90’ını 24 saat içinde iade etmelerini veya yasal işlemle karşı karşıya kalmalarını talep ederek hackerla anlaşma sağlamaya çalışmıştı. Fakat hackerdan herhangi bir cevap alamamıştı. Cevap alamayan Euler Finance ekibi, hackerın yakalanmasını sağlayacak herhangi bir bilgi için 1 milyon dolarlık ödül teklifini kamuoyuna duyurmuştu. Hacker ise bu sırada yaklaşık 1.65 milyon dolar değerinde olan 1.000 ETH Smart Staking (NETH) transferi de dahil olmak üzere, Tornado Cash aracılığıyla birçok işlem gerçekleştiriyordu.

Hacker 51.000 Ether’i Euler Finance’e Geri İade Etti!

Hackerla görüşmeler sürdüren Euler Finance ekibi çabalarının karşılığını almaya devam ediyor. Daha önceden de 3 bin Ethereum’u protokole geri gönderen hacker, 25 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirdiği bir işlemde 51.000 Ether’i iade etti. 51.000 Ether ise yaklaşık 88 milyon dolar değerine takabül ediyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar