Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69867.21
-1.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3759.35
3.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.87
0.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.3
3.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NE OLDU

Euler Finance, Siber Saldırıya Uğradı: 200 Milyon Dolara Yakın Fon Çalındı!

Peckshield verilerine göre, Euler Finance siber saldırıya uğradı. 197 milyon dolardan fazla kayıp olduğu konuşuluyor.

Clock
Paylaş
Euler Finance, Siber Saldırıya Uğradı: 200 Milyon Dolara Yakın Fon Çalındı!

Ethereum tabanlı borç verme protokolü Euler Finance, güvenlik firmaları BlockSec ve PeckShield’e göre bir flaş loan saldırısına uğradı.

Zincir üzerinden elde edilen verilere göre, saldırgan, platform üzerinde birden fazla işlem gerçekleştirdi ve yaklaşık 197 milyon dolar değerinde varlığı ele geçirdi. Kısa süre önce gerçekleşen saldırıda, saldırganın büyük miktarlarda fon ödünç almasına ve bunları protokolden çekmesine izin verilmiş oldu.

728×90 muhabbit - Euler Finance, Siber Saldırıya Uğradı: 200 Milyon Dolara Yakın Fon Çalındı!300x250 muhabbit - Euler Finance, Siber Saldırıya Uğradı: 200 Milyon Dolara Yakın Fon Çalındı!

BlockSec, yaptığı açıklama ile çalınan fonların detaylarını belirtti. Buna göre platform üzerinden, 136 milyon dolarlık Staked Ether (stETH), 34 milyon dolarlık USDC, 19 milyon dolarlık Wrapped Bitcoin (WBTC) ve 8,7 milyon dolarlık DAI hacklenmiş durumda. Çalınan bu fonlar şu an için 2023 yılının en büyük hack olayı haline geldi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan başka bir kripto analitik firması Meta Seluth’a göre saldırgan, fonları BNB Smart Chain’den (BSC) Ethereum’a aktarmak için çok zincirli bir köprü kullandı ve saldırıyı bugün başlattı.

Saldırının nasıl gerçekleştirildiği veya kim tarafından yapıldığı henüz ortaya çıkmadı. Ancak Euler Finance tarafı yaptığı açıklamada, güvenlik uzmanları ve kolluk kuvvetleriyle çalışmaların başladığını belirtti.

Euler Finance, kullanıcıların kripto paralarını ödünç vermesine ve ödünç almasına izin veren ve merkeziyetsiz bir özerk kuruluş (DAO) tarafından yürütülen protokoldür. Platform, geçtiğimiz yılın haziran ayında Haun Ventures liderliğinde ve Coinbase, Jump, Jane Street, Uniswap gibi dev isimlerin katıldığı yatırım turundan 32 milyon dolar topladı.

Saldırı sonrasında, platformun yerel tokenı olan Euler (EUL) fiyatı %49’dan fazla değer kaybederek 2,98 dolardan işlem görüyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar