Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62142.45
1.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3437.09
1.70%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.62
1.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413.7
1.85%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

EulerBeats Enigma Adlı Müzik Projesini NFT Olarak 3 Milyon Dolara Sattı!

27 parçadan oluşan “Enigma” adlı müzik ve sanat projesi 3 gün içinde 3 milyon dolara satıldı.

Clock
Paylaş
EulerBeats Enigma Adlı Müzik Projesini NFT Olarak 3 Milyon Dolara Sattı!

Enigma projesini 27 parçadan oluşan bir albüm gibi düşünebilirsiniz ve her parçanın kendine özel bir şarkı kapağı şeklinde “gif”i var. EulerBeats, Enigma’dan önce de Genesis adlı projesini çıkarmıştı.

İlk 25 parça, NFT satış yeri olan Opensea’de satılığa çıkarıldı. Pazartesi günü başlayan müzayede çarşamba öğlene doğru sona erdi. 26’ıncı parça, Genesis’in baskı sahiplerine ve LP için kurulan bir topluluk DAO’suna(merkezi olmayan kuruluş) verildi.

Binance BannerBinance Banner

Mulvihill, The Block’a şunları söyledi:

Ekibimizle gurur duyuyoruz. Enigma ve Genesis’in orijinal ve baskı sahiplerinin, topluluğunun yeni sanat ve müziklerini izleyip dinlemesinden çok memnunuz.

EulerBeats Web Sitesi : https://eulerbeats.com/

EulerBeats, algoritmik olarak oluşturulmuş ses parçalarını içeren Ethereum tabanlı bir projedir. Bu şarkılara smart contract(akıllı sözleşme) kullanarak yine algoritmik olarak oluşturulan görseller ile projeye eşlik ediyor.

EulerBeats’i diğer NFT projelerinden ayıran şey gelir modelidir. Proje, hem non-fungible(değiştirilemeyen) hem de fungible(değiştirilebilen) tokenler oluşturan ERC-1155 adlı bir token standardı kullanıyor. 2 çeşit EulerBeats var, değiştirilemeyen orijinal LP’ler ve orijinalin reprodüksiyonları olan LP’lerin baskıları. Baskılar çoğaldıkça fiyatları da katlanarak artıyor.

İlk koleksiyon olan Genesis’ten LP’ler maksimum 120 kez üretildi. İkinci koleksiyon olan Enigma’dan LP’ler ise maksimum 160 defa üretilebilir.

Her yeni bir baskı oluşturulduğunda LP’nin sahipleri gelirin %8′ ini komisyon olarak alır.

Enigma LP’lerinden, 02, 04, 17 ve 20 numaralı LP’ler “BEETSDAO” adlı bir 54 kişilik bir grup tarafından satın alındı. DAO’nun kurucu ortaklarından Jordan Garbis’e göre ekip, LP koleksiyonunu ve EulerBeats topluluğunun şu anda sahip oldukları NFT baskıları gibi temsil edecek bir token oluşturmak istiyor. Token şu anda özel, yalnızca üyelere özel olsa da muhtemelen ilerleyen zamanlarda herkese açık hale getirmek ister.

Daha fazla NFT haberleri için : NFT

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Telegram grubumuza katılabilirsiniz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar