Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63451.47
5.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3058.45
3.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.59
5.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.3
4.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Euro Destekli Yeni Stablecoin, Euro Coin Geliyor!

USDC ile aynı şekilde tam rezerv modeliyle tasarlanan Euro Coin 30 Haziran’da piyasaya sürülecek.

Clock
Paylaş
Euro Destekli Yeni Stablecoin, Euro Coin Geliyor!

Küresel bir internet finans şirketi ve USD Coin’in (USDC) yaratıcısı Circle, yaptığı bir açıklama ile Euro’ya 1:1 oranında sabitlenen bir stablecoin çıkarmaya hazırlandığını duyurdu. EUROC adı ile birlikte 30 Haziran 2022 tarihinde piyasaya sürülecek olan Euro Coin, aynı tam rezerv modeli altında ihraç edilen USDC gibi belirli standartlara sahip olacak. Bu standartlar arasında ise güven, şeffaflık ilk sırada olacak.

728×90 muhabbit - Euro Destekli Yeni Stablecoin, Euro Coin Geliyor!300x250 muhabbit - Euro Destekli Yeni Stablecoin, Euro Coin Geliyor!

EUROC ile birlikte işletmeler, zincirdeki euro likiditesini kolayca taşıyarak, küresel olarak dakikalar içinde halledilebilen euro ödemeleri gerçekleştirebilecek. Bunun yanında ticaret, borçlanma ve borç verme işlemleri için sermaye piyasalarına erişmek üzere EUROC stablecoin kullanılabilecek. Euro Coin, Silvergate Bank’tan başlayarak, ABD düzenleyici çevresi içindeki önde gelen finansal kurumların gözetiminde olacak.

Circle’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Circle, USDC ile finansal değeri internet üzerinden taşımak için endüstri lideri standartlar belirledi. ABD dolarından sonra dünyanın en çok işlem gören ikinci para birimi olan Euro cinsinden bir dijital para birimi için açık bir pazar talebi var. Circle, USDC ve Euro Coin ile dünya çapında hızlı, ucuz, güvenli ve birlikte çalışabilir değer alışverişinde yeni bir çağın açılmasına yardımcı olacak.”

USDC İle Aynı Standartlarda Olacak

Yapılan açıklamada Euro Coin’in, Circle’ın piyasa değeri açısından ikinci en büyük stablecoini USDC ile aynı düzenleyici standartlar ve şeffaflık, hesap verebilirlik ve güven ilkelerine göre oluşturulduğu belirtiliyor. Yeni çıkacak Euro Coin ve var olan USDC ile birlikte, küresel ticarete daha hızlı, ucuz işlemler getirilmesi hedefleniyor.

eurocoin - Euro Destekli Yeni Stablecoin, Euro Coin Geliyor!

30 Haziran 2022 tarihinde piyasaya çıkacak olan Euro Coin, Ethereum blok zincirinde piyasaya sürülecek ve yıl içinde farklı blok zincirleri için de destek eklenecek. ERC-20 standardında olacak Euro Coin, ERC-20 uyumlu cüzdanlar, protokoller ve diğer blok zinciri hizmetleri ile çalışacak.

Şirket tarafından çıkarılacak olan Euro Coin’in birçok platform tarafından da destekleneceği belirtildi. Bunlar arasında ise Anchorage Digital, Binance.US, Bitstamp, Compound, Curve, CYBAVO, DFX, Fireblocks, FTX, Huobi Global, Ledger, MetaMask Institutional ve Uniswap Protocol gibi sektör liderleri yer alıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar