Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66808
-0.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3451.75
-1.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.55
2.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.8
-1.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avrupa!da Blockchain Projelerine Ödül Yağmuru!

Avrupa Komisyonu’nun teknoloji ayağı, blockchain kullanımını sosyal açıdan desteklemek için çeşitli projelere milyonlarca dolar dağıttı.

Clock
Paylaş
Avrupa!da Blockchain Projelerine Ödül Yağmuru!

European Innovation Council (EIC) , “Sosyal Faydalanmalar için Blockchain” programı kapsamında altı blockchain girişimine 5 milyon euro (5.6 milyon$) verdi.

Salı günü gerçekleşen etkinlik ile birlikte European Innovation Council, ödülün izlenebilirlik, adil ticaret, finans ve merkezsiz ekonomi alanlarında blockchain teknolojisinin gelişimini teşvik etmek istediğini belirtti.

728×90 muhabbit - Avrupa!da Blockchain Projelerine Ödül Yağmuru!300x250 muhabbit - Avrupa!da Blockchain Projelerine Ödül Yağmuru!

Ödül alan girişimler arasında Hollanda menşeli orijinallik firması WordProof, İngiliz şirketi PPP, Fin menşeli GMeRitS, Oxfam’ın “UnBlocked” nakit projesi OXBBU, bir Fransız e-ticaret platformu CKH2020 ve İtalya merkezli dijital pazar projesi PROSUME yer alıyor.

Tüm ödül kazanan firmalar, projelerini komisyona açık kaynaklı bir şekilde sundu.

Konu hakkında EIC şunları söyledi;

Programın şartları arasında açık kaynaklı geliştirilen çözümlerin sunulması gibi bir şartın olduğunu belirtmekte fayda var. Bu program, kazananların ve programa katılan diğer katılımcıların geliştirdiği ileri teknoloji çözümler ile birlikte daha fazla yenilikten faydalanabilecek.

Katılımcıların Blockchain Teknolojisinin Kullanım Alanları EIC’ı Etkiledi

Yapılan duyuruya göre, Mayıs 2018’den bu yana ödül programına toplamda 176 katılımcı başvurdu. Başvurular tam 43 ülkeden yapıldı ve 19’u Avrupa Birliği dışındandı.

Aslında EIC’ın planlarına göre, ödül programında 5 farklı projeye 1’er milyon euro verilecekti. Fakat programın sonunda EIC 6 farklı projeye finansman sağlamaya karar verdi. Günün sonunda, EIC ödülün kapsamını altı farklı alana genişletti ve ödülü eşit bir şekilde bölüştürdü.

En Çok Beğeni Alan Proje

EIC’in kazanan listesinde 1. numaraya oturan proje WordProof oldu. WordProof bu olay ile birlikte 1 milyon euroluk ödülü kazanarak projenin 1.si olduğunu Twitter’dan takipçileriyle paylaştı.

İhtihal ve sahte haberler ile blockchain teknolojisinden yararlanarak savaşmayı vaadeden WordProof, internetteki verilerin daha iyi korunmasını sağlamak amacıyla Noord-Holland İnovasyon Fonu’ndan 275.000 euro kadar finansman almıştı.

EIC projesi, yüksek riskli ve yüksek etkili fikirleri bir işletmeye dönüştürmek amacıyla Avrupa Komisyonu tarafından 2017 yılında başlatılmıştı. EIC an itibariyle pilot aşamasında fakat 2021 yılında tam kapasitede uygulanması bekleniyor. Son zamanlarda, Avrupa Komisyonu’nun dijital yenilik ve blockchain birim başkanı Peteris Zilgalvis, üye ülkeler arasındaki iletişimde blockchain teknolojisinin önemini vurguladı ve kripto yeniliklerine teşvik çalışmalarını dört gözle beklediğini söyledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar