Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62040.35
0.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2998.26
-0.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.82
-2.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $542.1
-1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Everyrealm Ünlü İsimlerden Büyük Yatırımlar Topluyor

Başta Will Smith ve The Weeknd olmak üzere pek çok ünlü isim metaverse merkezli startup olan Everyrealm’e büyük ilgi gösteriyor.

Clock
Paylaş
Everyrealm Ünlü İsimlerden Büyük Yatırımlar Topluyor

Başta Will Smith ve The Weeknd olmak üzere pek çok ünlü isim metaverse merkezli startup olan Everyrealm’e büyük ilgi gösteriyor.

Metaverse’e yönelik ilgi arttıkça yüksek profilli yatırımcıların sektöre yeni giren şirketleri destekleme oranı da ayenı derecede arttı. Bu şirketlerden biri olan Everyrealm’in ana destekçi kitlesini ise kalabalık bir ünlü isimler listesi oluşturuyor.

728×90 muhabbit - Everyrealm Ünlü İsimlerden Büyük Yatırımlar Topluyor300x250 muhabbit - Everyrealm Ünlü İsimlerden Büyük Yatırımlar Topluyor

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Bir zamanlar Republic Realm olarak bilinen Everyrealm 21 Mart 2022 haftasında gerçekleştirdiği duyuruda The Weeknd, Will Smith, Marc Anthony ve Mario Götze gibi isimlerden yatırım aldığını ilan etti.

Şirket, Şubat 2022 tarihinde aldığı A serisi yatırım turunda Andressen Horowitz’in kripto para fonundan, Coinbase Ventures’dan, Dapper Labs’den, Lightspeed Venture Partners’dan ve Animoca Brands’den 60 milyon dolar toplamıştı.

A serisi yatırım turlarında elde edilen bu başarıdan sonra ünlü isimlerin şirkete ilgisinin arttığını belirten Everyrealm yetkilileri, sonuç itibarıyla yüz milyonlarca dolar değerinde A serisi yatırım aldıklarının altını çizdi.

Will Smith 901x600 - Everyrealm Ünlü İsimlerden Büyük Yatırımlar Topluyor
Will Smith

Everyrealm NFT Arsalara Yatırım Yapıyor

Şirkete yatırım yapan diğer isimler arasında NBA oyuncusu Miye Oni, müzik yapımcısı Pro Logic, rapçi NAV ve girişimci Hannah Bronfman da yer alıyor. Everyrealm daha önce yaptığı açıklamalarda Paris Hilton, Nas, Lil Baby, Gene Simmons ve Jeffrey Katzenberg gibi isimlerin de şirkete yatırımda bulunduğunu belirtmişti.

Bu kadar yetenekli insanın desteğini görmek büyük bir onur ve sanatçıların topluluklarıyla direkt iletişim kurabileceği metaverse teknolojisinin başarısının da bir göstergesi.

Everyrealm NFT formatında satılan ve metaverse’lerde yer alan sanal arsalara yatırım yapıyor. Toplamda 25 metaverse platformunda 3.000’den fazla NFT’si olan şirket, bu arsalar üzerinde ev ve daha pek çok farklı yapı inşa etmeye başladı.

MetaMetric Solutions’tan elde edilen verilere göre 2021 senesinde 501 milyon dolar değerinde NFT sanal arsa satıldı. Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşma süreci ise metaverse arsalarına talebi katlanarak artırdı.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar