Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64134.01
-3.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3176.54
-8.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.37
-9.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.7
-3.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Facebook Novi Cüzdan Pilotuna Müdahale Var!

Senatörler Facebook’a mektup gönderdi!

Clock
Paylaş
Facebook Novi Cüzdan Pilotuna Müdahale Var!

ABD’ de beş senatör, Facebook şirketinin yeni kripto para cüzdanının yayına alınmasından sadece birkaç saat sonra kapatılması için çağrıda bulundu.

Senatör Elizabeth Warren, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e projeyi “hemen durdurmayı” söyleyen senatörlerden biri.

728×90 muhabbit - Facebook Novi Cüzdan Pilotuna Müdahale Var!300x250 muhabbit - Facebook Novi Cüzdan Pilotuna Müdahale Var!

19 Ekim tarihinde Zuckerberg’e yollanan mektupta şunlar yazıyordu:

Şirketinizde yaşanan skandalları göz önüne aldığımızda, Facebook’un “Diem” ve “Novi” gibi girişimlerini durdurmak için bu mektubu yazıyoruz.

Diem Facebook’un yeniden markalaştırdığı ve yıllardır yoğun incelemelere tabi tutulan bir stablecoin projesidir. Novi ise, Diem tokenı ve farklı kripto paraları saklamak için tasarlanmış bir kripto para cüzdanı olarak öne çıkıyor.

Daha öncelerde de aktardığımız gibi Novi, ABD ve Guatemala bölgesinde Coinbase ile ortak bir şekilde pilot uygulamasını başlatmıştı.

Bu duruma, Senatör Brian Schatz, Tina Smith, Richard Blumenthal, Sharrod Brown ve Elizabeth Warren karşı çıktı.

Bahsi geçen isimler Facebook’un, “kullanıcılara ve topluma zarar veren eylemleri bilinçli olarak gerçekleştirdiğini” belirtiyor.

Facebook, risk yönetimi ve kullanıcıları güvende tutma konusunda yetersiz bir durum sergiliyor. Şirket, bir ödeme sistemini ya da dijital para birimini yönetme konusunda güvenilmez bir haldedir.

Pilot uygulama duyurulduktan sonra şirketten gelen açıklamalara göre Novi, düzenleyici onayı elde ettikten sonra Diem’i de ödeme ağına taşımayı planlıyor.

Firma, dijital alanda kripto para cüzdanı ve stablecoinlerden çok daha fazlasını planlıyor. 17 Ekim tarihinde Facebook, kendi metaverse’ini oluşturmak için önümüzdeki beş yıl içinde AB’de 10.000 kişilik bir istihdam yaratma planından bahsetti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar