Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66450
0.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3252.6
2.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.06
1.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.1
0.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Facebook’un Diem Stablecoini Bu Yıl Pilot Çalışmalara Başlayabilir!

Diem projesinin bu yıl hayata geçmesi bekleniyor.

Clock
Paylaş
Facebook’un Diem Stablecoini Bu Yıl Pilot Çalışmalara Başlayabilir!

20 Nisan tarihinde CNBC tarafından yayımlanan habere göre, Diem’in gelişimini denetleyen İsviçre merkezli kar amacı gütmeyen Diem Derneği, 2021 yılında stablecoin projesi Diem ile bir pilot çalışma başlatmayı hedefliyor.

728×90 muhabbit - Facebook’un Diem Stablecoini Bu Yıl Pilot Çalışmalara Başlayabilir!300x250 muhabbit - Facebook’un Diem Stablecoini Bu Yıl Pilot Çalışmalara Başlayabilir!

Yapılacak olan bu pilot uygulamanın küçük ölçekli olacağı ve büyük ölçüde bireysel tüketiciler arasındaki işlemlere odaklanacağı bildirildi. 

Bilindiği üzere dernek Kasım 2020’de yaptığı açıklamada bu yılın Ocak ayında, ABD dolarına sabitlenmiş olan stablecoinin piyasaya sürülmesini planladığını duyurmuştu. Ancak bu açıklama sonrasında herhangi bir gelişme yaşanmamış ve proje hayata geçmemişti.

Diem, ilk tanıtıldığında o zamanki adıyla Libra, yoğun bir incelemeyle karşılandı. Facebook’un geniş erişimi göz önüne alındığında, merkez bankaları ve politikacılar, para biriminin parasal istikrarı tehdit edebileceğinden ve potansiyel olarak kara para aklamayı mümkün kılabileceğinden endişe duyduklarını dile getirdiler. Bu girişimin onlar için kullanıcıların gizliliğini nasıl koruyacağına dair endişelerinin olduğu anlamına da geliyordu.

Bu gibi tepkiler projenin çıkışını yavaşlattı ve Diem Derneği, açılışından neredeyse iki yıl sonra çok sayıda üyesini ve yöneticisini kaybetti. Bunlar arasında Visa, Mastercard ve Stripe gibi şirketler yer aldı. Bunun yanında proje, Facebook’un planlanan dijital cüzdanı Novi’nin başkanı Kevin Weil’den Diem’in halkla ilişkiler şefi Dante Disparte’ye kadar bir dizi kayda değer ayrılık yaşadı.

Aradan geçen zaman sonrasında Diem, bu yılın başlarında yeniden markalaşarak ve önemli yöneticilerin işe alımları ile birlikte ekibini güçlendirdi. Ayrıca Diem, bir ödeme lisansını güvence altına almak için İsviçreli mali düzenleyicilerle görüşmeler de gerçekleştirerek dijital para projesini hayata geçirme yolunda daha ileriye götürecek çok önemli adımlar atmaya devam etti.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar