Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67602.19
-3.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3810.64
1.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.75
-5.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.9
-3.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Falcon Labs, CFTC ile anlaştı ve ceza ödemeyi kabul etti

Clock
Paylaş
Falcon Labs, CFTC ile anlaştı ve ceza ödemeyi kabul etti

Kripto para aracılık şirketi Falcon Labs, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile kayıt ihlali nedeniyle anlaşmaya vardı.

CFTC’nin yayınladığı açıklamaya göre, Seyşeller merkezli şirket, doğrudan dijital varlık borsalarındaki alt hesaplar aracılığıyla vadeli işlem ve takas işlemleri gerçekleştirdi. Kurum, Falcon Labs’in kayıtlı olmadan bu tür faaliyetlerde bulunmasının kayda değer bir ihlal olduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - Falcon Labs, CFTC ile anlaştı ve ceza ödemeyi kabul etti300x250 muhabbit - Falcon Labs, CFTC ile anlaştı ve ceza ödemeyi kabul etti

Bugün yayınlanan açıklamaya göre CFTC, Falcon Labs’e karşı bir emir yayınladı ve ardından şirket ile anlaşmaya vardı. Falcon Labs’in müşterilerinin çeşitli dijital varlık borsalarında işlem yapmasını kolaylaştıran bir aracı olduğunu tespit eden CFTC, şirketin vadeli işlem komisyonu tüccarı (FCM) olarak kaydolması gerektiğini belirtti.

Falcon Labs 1,7 milyon dolar ceza ödeyecek

Falcon Labs, CFTC’nin iddialarını ne kabul etti ne de reddetti, ancak 1,7 milyon doların üzerinde para cezası ödemeyi kabul etti. CFTC’nin tespitlerine göre Falcon Labs, Binance com da dahil olmak üzere doğrudan dijital varlık borsalarındaki alt hesaplar aracılığıyla vadeli işlem ve takas işlemleri yaptı.

Falcon Labs, CFTC’nin talimatına uyarak müşteri bilgilerini toplama yöntemini değiştirdi ve müşteri tanı politikalarını güncelledi. CFTC’nin Uygulama Direktörü Ian McGinley, Falcon Labs’in iş birliği ve iyileştirme çabalarını takdir ederek benzer şekilde faaliyet gösteren diğer dijital varlık aracılarını CFTC’ye bildirmeye teşvik ettiğini söyledi. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar