Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67241.78
0.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3474.48
-0.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.8
7.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.5
-0.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Fantom Foundation Cüzdanları Saldırıya Uğradı!

Fantom Foundation’a ait cüzdanların bir kısmı saldırıya uğradı. Toplam kaybın ne kadar olduğu ve saldırının kaynağı henüz belirlenmiş değil.

Clock
Paylaş
Fantom Foundation Cüzdanları Saldırıya Uğradı!

Blockchain güvenlik firması CertiK’in bugün yaptığı paylaşıma göre, Fantom Foundation’a ait birden fazla cüzdan saldırıya uğradı. Saldırı, Fantom blok zincirine zarar vermedi.

Fantom blok zincirindeki geliştirmeleri denetleyen Fantom Foundation, saldırı ile birlikte Fantom ve Ethereum üzerinde kaybetti. CertiK’e göre çalınan varlıklar, içerisinde 4500 ETH bulunduran (yaklaşık 7 milyon dolar) bir cüzdana taşındı.

728×90 muhabbit - Fantom Foundation Cüzdanları Saldırıya Uğradı!300x250 muhabbit - Fantom Foundation Cüzdanları Saldırıya Uğradı!

CertiK, tahmini kaybın toplamda 7 milyon dolar civarında olduğunu bildirdi.

On-chain veriler saldırganın cüzdanında; ETH, USDT, USDC, DAI, CVX, FUSD ve diğer bazı Fantom tokenlarının bulunduğunu gösteriyor.

On-chain araştırmacı Spreek’e göre, Fantom Foundation’ın cüzdanları 6,7 milyon doları aşkın kayba uğramış olabilir. Spreek konu ile ilgili şunları söylüyor:

“Hacker muhtemelen DeFi ekosistemini oldukça iyi bilen biri.”

Fantom Foundation tarafından ise X üzerinden konuya dair açıklama yapıldı. Açıklamaya göre Fantom Foundation cüzdanlarından yalnızca küçük bir kısmı saldırıya uğramış ve toplam kayıp 550 bin dolar civarında. Konuya dair araştırmaların ise sürdürüldüğü bildiriliyor.

Fantom (FTM) fiyatı, saldırının ardından yaklaşık %5 düştü ve haberin yazıldığını şu dakikalarda 0,177 dolardan değer görüyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar