Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65171.15
1.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3144.71
3.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.13
3.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.9
1.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

FATF Dijital Varlıklar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlayacak!

The Financial Action Task Force (FATF), dijital varlıklarla ilgili yönergeler içeren yeni güncellemesini Haziran ayında yayınlayacağını açıkladı.

Clock
Paylaş
FATF Dijital Varlıklar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlayacak!

The Financial Action Task Force (FATF), dijital varlıklarla ilgili yönergeler içeren yeni güncellemesini Haziran ayında yayımlayacağını açıkladı.

2019 yılının Haziran ayında FATF, kripto paralar ve dijital varlıklar için rehberini yayımlamıştı.

“Travel Rule” olarak nitelendirilen Seyahat Kuralı ile FATF, kripto para transferlerinde servis sağlayıcıların alıcı ve gönderici verilerinin karşı taraf ile paylaşılmasını talep ediyordu. Bu bilgi akışı ile birlikte Travel Rule’ın kayıt dışı para ve kara para aklama suçlarının önüne geçmeyi hedefliyordu.

728×90 muhabbit - FATF Dijital Varlıklar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlayacak!300x250 muhabbit - FATF Dijital Varlıklar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlayacak!

Buna karşılık birçok taraf Travel Rule ve etkileri ile ilgili endişelerini dile getirirken, bu duruma çözüm getirmenin oldukça fazla zaman alacağını savundu. Kripto ekosistemi içerisindeki birçok oyuncu, uyumluluk gösterebilmek için farklı çözümlerle FATF’e karşılık verdi.

Bunun ardından FATF, standartların global olarak uygulanmasını incelemek amacıyla 12 aylık bir incelemeye başladığını duyurdu. İlk inceleme sonucunda kamu ve özel sektörün uyum konusunda ilerleme kaydettiği, ancak yeterli seviyeye ulaşılması için ek bir rehbere ihtiyaç duyulduğu FATF tarafından vurgulandı.

2019 yılında yayınlanan FATF Kılavuzu’ndaki değişikliklerin ve detaylı açıklamaların yer aldığı taslağın Mart ayından yayınlanması bekleniyor. Güncellenen kılavuz ise önümüzdeki Haziran ayında yayınlanacak.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar