BİZİ TAKİP EDİN

MUHABBİT ÖZEL

FBI, QuadrigaCX Mağdurlarına Sesleniyor!

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) zar zor kazandıkları paralarını QuadrigaCX’e kaybeden Bitcoin (BTC) traderlarından bazılarıyla temasa geçebildi. Borsanın çöküşü ​​ilgili daha fazla bilgi edinmek için çalışıyorlar.

Yayın:

-

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) zar zor kazandıkları paralarını QuadrigaCX’e kaybeden Bitcoin (BTC) traderlarından bazılarıyla temasa geçebildi. Borsanın çöküşü ​​ilgili daha fazla bilgi edinmek için diğer mağdurları bulmaya çalışıyorlar.

Şu anda geçerliliğini kaybetmiş olan Kanada Bitcoin trading merkezi QuadrigaCX’in merhum CEO’su ve kurucusu Gerald Cotten’in ruhu huzur içinde yatıyor olabilir ancak FBI bir anda çökertilen borsanın suçlularını bulmak için gece gündüz çalışıyor.

FBI kurbanı uzmanı Valerie Gauthier, eski QuadrigaCX borsası kullanıcılarına e-postalar göndererek, davaya ilişkin veri toparlıyor. Sözü geçen e-posta;

“Olası bir suç mağduru olarak tanımlandığınız için bu e-postayla size ulaşıyorum. Dava şu anda FBI tarafından soruşturulmaktadır. Açık bir dosya olduğu ve önemli bir ceza soruşturması olması yüzünden sizinle detaylı bilgileri veremeyiz veya soruşturmanın ilerlemesinden bahsedemeyiz. Bir federal suç mağduru olarak belirli hizmetleri alma hakkına sahipsiniz. Ekteki broşür sizi FBI’n Kurban Yardım Programı gibi işinize yarayabilecek yardım programlarından bahsediyor.”

Şimdiye Dek QuadrigaCX Yolculuğu

QuadrigaCX’in CEO’su Gerald Cotten 2019 Ocak’ta Hindistan’ın Jaipur kentinde vefat etti. Merhumun eşi Jennifer Robertson, özel anahtarları ve şifreleri bilen tek kişi Gerald olduğu için onun dijital cüzdanına erişiminin olmadığını söyledi.

BTCManager’ın haberine göre, FBI’n yanı sıra, İç Gelir İdaresi: Suç Soruşturması (Internal Revenue Service, Criminal Investigation, IRS-CI), Columbia Bölgesi Avukatlık Bürosu, Adalet Bakanlığı Bilişim Suçları ve Fikri Mülkiyet gibi çeşitli federal ajans 2019 Haziran’ında QuadrigaCX çöküşü ile ilgili çeşitli operasyonlar yürüttü.  

2019 Nisan’ında Nova Scotia, QuadrigaCX’n iflas işlemlerini sırasında, o ayki raporları incelerken Cotten’in kara para aklama programına karıştığını ve bir müşterinin fonlarını kötü amaçla kullanma olayına karıştığını ortaya çıkardı ki bu da Cotten’in ani ölümünü çok daha şüpheli bir hâle getirdi.

2019 Aralık’ta QuadrigaCX yatırımcılarını temsil eden avukat Miller Thomson LLP, Kanada Kraliyet Atlı Polisine bir mektup yazarak Cotten’in naaşının çıkarmasını, kimlik tespitinin yapılıp mezardakinin gerçekten Cotten olup olmadığını ve kesin ölüm sebebinin doğrulanmasını talep etti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Whale Alert Eski Ripple CEO’sunun Ne Kadar XRP Sattığını Açıkladı!

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Yayın:

-

Whale Alert Jed McCaleb XRP

Whale Alert tarafından yapılan açıklamaya göre eski Ripple CEO’su Jed McCaleb’in 2020’de ne kadar XRP satışı yaptığı ortaya çıktı.

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Ortalama değeri hesaplanan XRP’lerin değeri ise yaklaşık 75 milyon $. Günlük ortalama 1.74 milyon XRP satan McCaleb’in XRP satışlarından elde ettiği günlük gelir ise 374.200 $ etmekte. 2019 yılında gerçekleştirdiği satışlara oranlar yüzde 266 daha fazla XRP satan eski CEO’nun yıl sonuna kadar toplamda 630 milyon XRP satacağı hesaplanmış durumda. McCaleb’in Ripple ile olan sözleşmesinde 4 Milyar XRP daha bulunuyor.

Anlaşma Gereği Veriliyor

Ripple ile yaptığı anlaşma gereği XRP’leri bulunan McCaleb, elindekilerin tümünü aynı anda satamıyor. Yapılan anlaşmada McCaleb’in satışlarına limit getirilmiş durumda. Aşırı satış durumunda fiyat noktasında bir olumsuzluk oluşma ihtimali sebebiyle sınırlandırma getirilen XRP’lerin her ay başında belirli bir miktarının kilidi açılmakta. Whale Alert ise her ay başında McCaleb cüzdanlarındaki kilitleri açıklıyor.

90.000’den fazla transferi izleyerek McCaleb’ın cüzdanlarını tespit eden Whale Alert, birçok cüzdanı ortaya çıkarmış durumda.

2014 ve 2019 yılları arasında toplamda 1.05 milyar XRP satışı tespit ettiğini belirten hesap, satış ortalamasının ise 0.129 $ olduğunun altını çiziyor. Bu satışlardan McCaleb’in elde ettiği gelir ise 135 milyon $.

4.7 Milyar XRP Daha Var

Eski CEO’nun kilitli cüzdanında 4.7 milyar XRP’nin daha bulunduğunu açıklayan Whale Alert, bu miktarın dolaşımda bulunan XRP miktarının yaklaşık yüzde 5’in tekabül ettiğinin altını çizmekte.

Satışlar Fiyatı Etkiliyor Mu?

Uzun zamandır McCaleb tarafından yapılan satışların XRP fiyatında satış baskısı oluşturduğu söyleniyor. Whale Alert ise tam tersini söylüyor. XRP işlem hacimleri incelendiğinde McCaleb tarafından yapılan satışların oluşturduğu etki son derece düşük.

1-7 Ağustos 2017 tarihinde 2.5 milyon XRP satan McCaleb’in sattığı miktarın toplamda 741.000 $ olduğunu belirten hesap, aynı hafta içerisinden Bitstamp’te XRP/USD paritesindeki işlem hacminin 127 milyon XRP olduğunun altını çiziyor. Sadece hacim tarafını incelemenin yeterli olmadığını kabul eden Whale Alert yine de satışların etkisinin düşünülenin çok altında olduğunu belirtmekte.

Sizce McCaleb’in satışları XRP fiyatını olumsuz yönde etkiliyor mu?

OKUMAYA DEVAM ET

MUHABBİT ÖZEL

Trader mı Olmak İstiyorsunuz? O Zaman Bu Eğitim Tam Size Göre!

FTX sponsorluğunda gerçekleştirilen eğitim ile temel seviyeden ileri seviyeye kadar eğitimler ile birlikte birçok beceriye sahip olabilirsiniz.

Yayın:

-

FTX Sponsorluğunda Eğitim

Trader olmak mı istiyorsunuz? Bu yazıda bahsi geçen eğitim ile kendinizi ve yeteneklerinizi geliştirin.

FTX sponsorluğunda gerçekleştirilen eğitim ile temel seviyeden ileri seviyeye kadar eğitimler ile birlikte birçok beceriye sahip olabilirsiniz.

Ninja Traders eğitmenleri tarafından verilen eğitim Udemy üzerinden gerçekleştiriliyor. Kripto para dünyasına aşina olan kişilerin tanıdığı birçok isim tarafından verilen eğitim serisi, trader olmak isteyen ya da kendi yeteneklerini geliştirmek isteyen kişiler için oldukça faydalı olabilir.

Haftada 2 gün Zoom üzerinden de gerçekleştirilen eğitimlerin aynı zamanda Telegram grubu da bulunuyor.

Eğitim paketinin içinde teknik analiz, temel analiz, blockchain ve DeFi eğitimleri bulunmakta. Son dönemde oldukça popülerleşen DeFi ve DeFi ürünleri ile ilgili detaylı ve kapsamlı videoları bulabileceksiniz.

Eğitim ile ilgile detaylara burada bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.