Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66578.01
3.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3500.2
2.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.26
4.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.8
3.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

FBI, QuadrigaCX Mağdurlarına Sesleniyor!

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) zar zor kazandıkları paralarını QuadrigaCX’e kaybeden Bitcoin (BTC) traderlarından bazılarıyla temasa geçebildi. Borsanın çöküşü ​​ilgili daha fazla bilgi edinmek için çalışıyorlar.

Clock
Paylaş
FBI, QuadrigaCX Mağdurlarına Sesleniyor!

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) zar zor kazandıkları paralarını QuadrigaCX’e kaybeden Bitcoin (BTC) traderlarından bazılarıyla temasa geçebildi. Borsanın çöküşü ​​ilgili daha fazla bilgi edinmek için diğer mağdurları bulmaya çalışıyorlar.

Şu anda geçerliliğini kaybetmiş olan Kanada Bitcoin trading merkezi QuadrigaCX’in merhum CEO’su ve kurucusu Gerald Cotten’in ruhu huzur içinde yatıyor olabilir ancak FBI bir anda çökertilen borsanın suçlularını bulmak için gece gündüz çalışıyor.

FBI kurbanı uzmanı Valerie Gauthier, eski QuadrigaCX borsası kullanıcılarına e-postalar göndererek, davaya ilişkin veri toparlıyor. Sözü geçen e-posta;

728×90 muhabbit - FBI, QuadrigaCX Mağdurlarına Sesleniyor!300x250 muhabbit - FBI, QuadrigaCX Mağdurlarına Sesleniyor!

“Olası bir suç mağduru olarak tanımlandığınız için bu e-postayla size ulaşıyorum. Dava şu anda FBI tarafından soruşturulmaktadır. Açık bir dosya olduğu ve önemli bir ceza soruşturması olması yüzünden sizinle detaylı bilgileri veremeyiz veya soruşturmanın ilerlemesinden bahsedemeyiz. Bir federal suç mağduru olarak belirli hizmetleri alma hakkına sahipsiniz. Ekteki broşür sizi FBI’n Kurban Yardım Programı gibi işinize yarayabilecek yardım programlarından bahsediyor.”

Şimdiye Dek QuadrigaCX Yolculuğu

QuadrigaCX’in CEO’su Gerald Cotten 2019 Ocak’ta Hindistan’ın Jaipur kentinde vefat etti. Merhumun eşi Jennifer Robertson, özel anahtarları ve şifreleri bilen tek kişi Gerald olduğu için onun dijital cüzdanına erişiminin olmadığını söyledi.

BTCManager’ın haberine göre, FBI’n yanı sıra, İç Gelir İdaresi: Suç Soruşturması (Internal Revenue Service, Criminal Investigation, IRS-CI), Columbia Bölgesi Avukatlık Bürosu, Adalet Bakanlığı Bilişim Suçları ve Fikri Mülkiyet gibi çeşitli federal ajans 2019 Haziran’ında QuadrigaCX çöküşü ile ilgili çeşitli operasyonlar yürüttü.  

2019 Nisan’ında Nova Scotia, QuadrigaCX’n iflas işlemlerini sırasında, o ayki raporları incelerken Cotten’in kara para aklama programına karıştığını ve bir müşterinin fonlarını kötü amaçla kullanma olayına karıştığını ortaya çıkardı ki bu da Cotten’in ani ölümünü çok daha şüpheli bir hâle getirdi.

2019 Aralık’ta QuadrigaCX yatırımcılarını temsil eden avukat Miller Thomson LLP, Kanada Kraliyet Atlı Polisine bir mektup yazarak Cotten’in naaşının çıkarmasını, kimlik tespitinin yapılıp mezardakinin gerçekten Cotten olup olmadığını ve kesin ölüm sebebinin doğrulanmasını talep etti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar