Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67685.3
0.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3497.33
-0.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.15
10.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.7
0.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FCA: Kayıt Dışı Kripto Para Borsalarına Karşı Dikkatli Olun!

İngiltere mali düzenleyicisi, 111 adet kayıtsız kripto para şirketine karşı uyardı.

Clock
Paylaş
FCA: Kayıt Dışı Kripto Para Borsalarına Karşı Dikkatli Olun!

İngiltere’nin finansal denetçisi olan Mali Davranış Otoritesi (FCA), yatırımcıları henüz FCA’e kaydolmamış 111 adet kripto para şirketine karşı uyardı. Bu kapsamdaki borsalara yatırım yapılmaması gerektiğini belirten düzenleyici, buralarda ticaret yapmayı “gerçek bir risk” olarak nitelendirdi.

728×90 muhabbit - FCA: Kayıt Dışı Kripto Para Borsalarına Karşı Dikkatli Olun!300x250 muhabbit - FCA: Kayıt Dışı Kripto Para Borsalarına Karşı Dikkatli Olun!

FCA icra ve piyasa gözetimi başkanı Mark Steward, konu ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“Bize kayıtlı olmadan İngiltere’de açıkça iş yapan ve bunlar ile ilişkili olan birkaç firmamız var: bankalar, ödeme hizmetleri şirketi ve tüketiciler. Bu çok gerçek bir risk, bu yüzden endişeliyiz.”

Bilindiği üzere 10 Ocak 2021 tarihinden itibaren, İngiltere merkezli tüm kripto para şirketleri, yasal olarak faaliyet gösterebilmek için Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanı yasalarına uymak ve FCA’e kaydolmak zorunda. Ancak tüm bu düzenleyici önlemlerine rağmen birçok borsa henüz bunu gerçekleştirmedi.

Yakın zaman önce yayımlanan bir rapora göre, yaklaşık 2,5 milyon İngiliz yetişkin şu anda kripto para varlıkların yatırım yapmış durumda. Bu sayının artmasındaki en büyük nedenlerden birinin, COVID-19 pandemisi nedeniyle evde kalan insanların çevrim içi olarak bu gibi faaliyetlere daha fazla zaman ayırması gösteriliyor.

Bu konuda da açıklama yapan Steward, birçok yeni yatırımcının, Hollanda’nın meşhur 17. yüzyıl ticareti çılgınlığı olan lale çılgınlığına kapılma riskini taşıdığını söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

“Birçoğunun şimdi yatırım yapmasının nedeni, bir patlama olabilecek şeyi kaçırma korkusudur. Bu enstrümanların gerçekte ne kadar uçucu olduğunu bir kenara bırakırsak, her tarafında lale çılgınlığı var.”

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar