BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

FCoin’in Öfkeli Çalışanı, 75 Milyon Dolarlık Tokenı Yok Etti

FCoin’in öfkeli çalışanı, 75 milyon dolarlık tokenı ki bu FCoin borsasındaki tüm token arzı olmakta, yok ettiği iddiası ortaya atıldı.

Yayın:

-

FCoin’in öfkeli çalışanı, 75 milyon dolarlık tokenı ki bu FCoin borsasındaki tüm token arzı olmakta, yok ettiği iddiası ortaya atıldı.

Her şey tüm diğer kripto para borsalarındaki gibi bir siber saldırı söylentisiyle başladı. Ancak FCoin’in hikayesinde beklenmedik bir nokta ortaya çıktı. Olay siber saldırı değil, öfkeli bir çalışanın işiymiş.

Bitcoin Magazine ve HashKeyClub çalışanı, Çinli analist “Mollybu iddiasına göre, FCoin’in öfkeli bir çalışanı FCoin tokenlarının takibini sağlayan veri tabanını tamamen silmiş. Yani FCoin’in 75 milyon dolarlık tokenı takip edilemiyor.

FCoin borsası geçmişte topluluklarına, ekibinin geri kalan FCoin tokenlarını yok etmeyi seçtiğini açıklamıştı. Bu kararın da topluluk referandumunda verildiği söylenmişti. Sebebin, geçtiğimiz yıl meydana gelen token burn olduğu öne sürülerek 5.044.114.837,92336501 tokenın yok edilmesi kararı verilmişti.

Huobi BannerHuobi Banner

FCoin borsası hakkında hem token fiyatlarını hem de işlem hacmini manipüle ettikleri gibi çeşitli suçlamalar mevcuttu. Borsa başlangıçta %51i kitli olarak girdi ve bu da bir çeşit “işlem ücreti madenciliği” olarak bilinen bir mekanizma ile açılabilirdi. Seçtikleri yöntem tabii ki birçok kullanıcı tarafından eleştiri yağmuruna tutulmalarına sebep olmuştu.

24 Saatlik Bakım

FCoin tüm tokenlarını yok etmenin kendi tercihleri olduğunu iddia etti. Ancak bir süre sonra sosyal medya hesaplarında sistemlerinin bakıma gireceğini açıkladılar. Bununla birlikte kripto varlıkların çekilmeleri konusunda çeşitli yönergeler yayınladılar.

Conmarketcap’ e bakıldığında 10.02.2020 tarihli verilere göre FCoin’in liste değeri 0 ABD doları olmakta. En az 101 saatlik bir süre boyunca hiçbir döviz hacmi güncellemesi yapılmamıştır. Bununla birlikte para çekme işlemlerini sadece e-posta üzerinden sağladıkları da bilinmekte, kullanıcılar varlıklarını göremiyor veya kontrol edemiyor. İşlemlerin gerçekleştiğinden emin olamıyorlar. Bu yüzden de platform kullanıcılarının, varlıklarını çekip çekemedikleri belirsizliğini korumaktadır.

11.02.2020 tarihli sosyal medya paylaşımlarında FCoin sistemlerindeki bakımın bittiğini duyurdu. Birtakım aksaklıklar meydana gelse de 2 gün içerisinde sistemlerin tamamen normale döneceğini ilettiler.

Ayrıca açıklamada kendilerini “dünyanın ilk tamamen şeffaf dijital varlık ticareti platformu” nitelendirdikleri gözden kaçmadı. Molly’nin iddiası doğru mudur değil midir şu anlık muamma ancak ilerleyen tarihlerde bu iddianın doğrulanıp doğrulanmayacağını göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Huobi’den Türk Lirası Spoiler’ı Geldi

Huobi ile Türk Lirası işlemler çok yakın.

Yayın:

-

huobi

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş, az önce attığı tweet ile birlikte Türk Lirası Yatırma ve çekme işlemlerinin çok yakında aktive edileceğinin sinyallerini verdi. Gerçekleştirdikleri ilk Türk Lirası yatırma işleminin görüntülerini yayınlayan Göğüş, bir noktada bankalar ila anlaştıklarını göstermiş oldu.

Huobi’nin Türk Lirası ile işlemleri başlatacağı zaten uzun zamandır biliniyordu. Fakat bugün anlaşılıyor ki işlerin çoğu gitmiş, azı kalmış.

Bildiğiniz üzere Huobi’nin Türkiye’de resmi bir ofisi bulunmakta ve resmi mevzuat ve düzenlemeler ile tam uyum içerisinde çalışmakta. Hatta birkaç gün önce yapılan duyuru ile birlikte Huobi, Türkiye’deki düzenlemelere uyum gösterme kapsamında vadeli işlem platformunu, yanı Huobi DM’i Türkiye’deki kullanıcılarına kapatacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz gün başlatılan ve Huobi’nin yeni ürünü olan Perpetual Swap işlemleri de Türkiye kullanıcılarına açılmamıştı.

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş ile yaptığımız ropörtaja buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin’e Olan İlgi Tekrar Artışta

Bitcoin tekrar yükselişe geçecek mi?

Yayın:

-

bitcoin ilgi yükselişte

Birçok yatırımcı ya da analist Bitcoin’in (BTC) olası yükselişi öncesinde bir akümülasyon dönemi olduğuna inanmakta. Bu noktada ise yatırımcılar yükseliş öncesinde birikip yaparak ellerindeki kripto para miktarını attırmaya çalışmakta. Yapılan yeni tespitler ise Bitcoin’e olan ilginin tekrar yükselişe geçtiğini doğrulamakta.

Bazı analistler 2017 yılından beri ilk defa kripto para topluluğu dışından ciddi bir ilginin başladığı ve organik bir yeni dalganın tekrardan görüldüğünü belirtmekte.

BlockTower Capital’ın CIO’su Ari Paul, kripto para topluluğu dışında Bitcoin’in tekrardan konuşulmaya başlandığını ve popülaritesinin arttığını belirtti. Ari Paul’a göre sektör dışı ilgi en son 2017 yılında bu seviyelere ulaşmıştı.

Twitter analistlerinden CryptoDog da Paul ile benzer görüşlere sahip durumda. Bitcoin’e karşı oluşan organik talebin tekrardan ciddi ivme kazandığını belirten CryptoDog, “Bitcoin Satın Al” aramalarının yeni bir dalga başlattığını belirtti.

Google’dan aldığımız veriler de ilginin tekrar arttığını doğrular nitelikte.

 

bitcoin ilgiİlgi henüz 2017’de ve 2019’da yaşanan yükseliş seviyelerinde olmasa da bir ivmelenme söz konusu. CryptoDog’a göre bu artışı göz ardı etmek büyük bir kayba sebep olabilir.

1 Milyon $’dan Daha Fazla Bitcoin Alımına Yardımcı Oldum Hem de Son İki Haftada

Bitcoin’in ana geliştiricisi konumunda olan Blockstream’in CEO’su Adam Back, Ari Paul’un tweetine mention atarak tezini Paul’un tezini destekledi. Ek olarak Back, attığı tweet ile birlikte son 2 hafta içerisinde 1 milyon $’dan fazla Bitcoin alımı için kripto para sektorüne yeni giriş yapacak kişilere yardımcı olduğunu açıkladı.

Alımları yapan kişilerin uzun dönem yatırımcı olduğunu ve yatırımlarını soğuk cüzdanlarda sakladıklarını da belirten Back, yatırım yapan kişilerin bu ekonomik ortamda genel düşüş ve Bitcoin’in korale bir şekilde hareket etmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Kısacası Back’in yatırımcıları Bitcoin için düşüşlerin bitmek üzere yada bitmiş olduğunu düşünmekte.

Bu sebeple de yatırım yapmaya karar verdiler.

Bildiğiniz üzere geçtiğmiz günlerde de Australian Taxpayers Alliance’ın Politika Yöneticisi ilk Bitcoin’inin aldığını duyurmuştu.

Sizce Bitcoin’e olan ilgi ne durumda? Oluşan bu ekonomik durumda veya “coronavirus”ün etki alanının artması ve süresinin uzaması ile tekrardan kripto paralara ilgi artmış olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler