Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62681.33
-4.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3073.92
-3.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.07
-10.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.5
-5.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FDIC, ABD Bankalarından, Kripto Para Faaliyetlerini Raporlamasını İstedi!

FDIC, şeffaf bir düzenleyici ortam istiyor.

Clock
Paylaş
FDIC, ABD Bankalarından, Kripto Para Faaliyetlerini Raporlamasını İstedi!

Amerika Birleşik Devletleri Federal Mevduat Sigorta Komisyonu (FDIC), finansal kurumlara kripto paralar ile ilgili tüm faaliyetleri bildirmelerini söyledi.

Ülke genelinde ilgili bankalara mevduat sağlayan komisyon, bünyesindeki bankalara gönderdiği raporda, tüm kripto para faaliyetlerini bölgelerindeki direktöre bildirmelerini zorunlu kıldı. 

728×90 muhabbit - FDIC, ABD Bankalarından, Kripto Para Faaliyetlerini Raporlamasını İstedi!300x250 muhabbit - FDIC, ABD Bankalarından, Kripto Para Faaliyetlerini Raporlamasını İstedi!

Komisyon, yaptığı açıklamada, bir kripto para yatırımının kullanıcılar için ne kadar güvenli ve sağlam olduğunu değerlendirmesinin komisyon ve bankalar açısından zor olduğunu belirtti. 

FDIC’nin yapmış olduğu bu hamle, oluşabilecek riskler hakkında müzakere etmek için zamanında bildirim alabilmek istediği anlamına geliyor. FDIC ayrıca, bünyesindeki kurumların kripto para faaliyetleriyle ilgili konularda ihtiyaç duydukları geri bildirimi sağlamak istiyor. 

images 2 - FDIC, ABD Bankalarından, Kripto Para Faaliyetlerini Raporlamasını İstedi!

Bu arada FDIC, bankalara, aynı şekilde eyaletlerindeki düzenleyici kurumları da bilgilendirmelerini söyledi.

FDIC Düzenleme Gelmesini İstiyor

Hazırlanan rapor, kurumların kripto para ve diğer ilgili faaliyetleri güvenli bir şekilde yürütme konusunda yüksek düzeyde sorumluluk göstermesi gerektiğini belirtiyor. Söz konusu raporda, belirtilen ayrıntıların çoğu, FDIC’nin güvenli ve sağlam ortamı, finansal istikrarı ve tüketicilerin korunmasını oluşturduğunu düşündüğü tüm hususları içeriyor.

Bilindiği üzere FDIC, geçtiğimiz yıl ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) ile yürütülen bir çalışamaya dahil oldu ve kasım ayına gelindiğinde, çalışmaya dair her şeyi raporladı.

Özetle, raporda FDIC, bankaların bankacılık işlemlerinde ne tür kripto para faaliyetlerine izin verildiğini bilmeleri için net düzenlemeler sağlayacağını söylüyor. Ayrıca, bunun oluşması için bazı alanlarda daha net yönergelerin sağlanacağını da belirtiyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar