Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67452
1.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3510
0.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.32
10.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.6
1.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard, Kripto Para Düzenlemeleri İçin Çağrıda Bulundu!

FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard, kripto paraların düzenlenmesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard, Kripto Para Düzenlemeleri İçin Çağrıda Bulundu!

Kripto paraların düzenlenmesine ilişkin çağrılar her geçen gün artmaya devam ediyor. FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard da kripto paraların düzenlenmesine ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak çağrıda bulundu. Brainard açıklamasında, kripto paraların geleneksel finansa benzer riskler içerdiğini fakat kripto paraların belli düzenlemelere ihtiyacı olduğunu şu sözlerle ifade etti:

728×90 muhabbit - FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard, Kripto Para Düzenlemeleri İçin Çağrıda Bulundu!300x250 muhabbit - FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard, Kripto Para Düzenlemeleri İçin Çağrıda Bulundu!

“Kripto paraların finansal sisteminin, geleneksel finanstan alışık olduğumuz tüm risklere sahip olduğunu gördük. Ancak kripto paraların farklı özellikleri göz önüne alındığında, net düzenleyicilerle çözümler oluşturulmasına ihtiyacı var.”

Lael Brainard

FED’in önemli isimlerinden biri olan Lael Brainard, Fed içerisinde görüşleri oldukça dinlenen kişi olmasıyla da sık sık ön plana çıkmayı başarıyor. Brainard, kripto para açıklamalarının devamında stablecoin cephesindeki risklere de değindi. Gelecekte bu tür stablecoinlerin daha fazla risk teşkil edeceğini ifade eden Brainard, Merkez Bankası’nın kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) çıkarıp çıkarmaması hakkındaki durumunu da sorguladı.

“Stablecoinler, gerekli şekilde düzenlenmediği zaman en fazla risk potansiyeline sahip olduğunu düşündüğüm konulardan biri. Bu riskler stablecoinlerin çalıştırılabilir yapısı gereği finansal sisteme kolayca yayılabilir.”

Lael Brainard

FED Kullanıcıları Uyarıyor!

fed 800x400.jpg 1200x600 - FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard, Kripto Para Düzenlemeleri İçin Çağrıda Bulundu!

Bildiğiniz üzere Federal Rezerv Kurulu (FED) kullanıcılara kripto paralar konusunda sık sık uyarılarda bulunuyor. FED yayımlamış olduğu raporlarında kara para aklama ve terörizmin finansmanı, tüketicinin korunması ve operasyonel konularda kullanıcılara dikkatli olmaları noktasında çağrılarda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: FED: “Tarafımızca Denetlenen Bankalar, Kripto Varlıklarla İlgili Faaliyetlerde Bulunmadan Önce Kurulu Bilgilendirmeli.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar