Muhabbit

FED: “Tarafımızca Denetlenen Bankalar, Kripto Varlıklarla İlgili Faaliyetlerde Bulunmadan Önce Kurulu Bilgilendirmeli.”

fed muhabbit

fed muhabbit

Federal Rezerv Kurulu (FED), kısa süre önce kripto varlık faaliyetlerinde bulunmak isteyen bankacılık kuruluşları için yeni bilgiler yayımladı. 

Kurul tarafından yayımlanan rapora göre, kurulun denetlediği bankalar, kripto para faaliyetlerine katılmadan önce kurulu bilgilendirmeli. Ayrıca, kripto paralar ile ilgili faaliyetlere yasal olarak izin verilip verilmediğini değerlendirmeli ve denetim kurallarına göre düzenleyici başvuruların gerekli olup olmadığını belirlemeli. Bunun yanında bankacılık kuruluşları, kripto paralar ile ilgili faaliyetleri yürütmek için sistemlere ve kontrollere sahip olmalıdır.

Kurul tarafından yayımlanan raporda ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Gelişmekte olan kripto varlık sektörü; bankacılık kuruluşlarına, müşterilerine ve genel finansal sisteme potansiyel fırsatlar sunuyor. Ancak, kripto varlıkla ilgili faaliyetler güvenlik ve sağlamlık, tüketicinin korunması ve finansal istikrar ile ilgili riskler oluşturabilir.”

FED Kullanıcıları Uyarıyor

Rapor, kripto varlıkla ilgili faaliyetlerin, kara para aklama ve terörizmin finansmanı, tüketicinin korunması, yasal uyumluluk ve finansal istikrarın yanı sıra teknoloji ve operasyonlarla ilgili riskler oluşturabileceği konusunda kullanıcıları uyarıyor.

Kurulun Denetim ve Düzenleme Alt Departmanı Müdürü Michael Gibson ile Tüketici ve Toplum İşleri Departmanı Müdürü Eric Belsky tarafından imzalanan raporda belirtilen faaliyetlerin inceleneceği belirtildi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version