Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65030.63
-0.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3542.19
0.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.93
-0.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.9
0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Fed, Yeni Kurallar Getirmeye Hazırlanıyor!

Yeni kurallar; ulusun iyiliği için para politikası belirleyen merkez bankası çalışanlarının, kendi kişisel finansal pozisyonları için hareket etmediklerinden emin olmayı amaçlıyor.

Clock
Paylaş
Fed, Yeni Kurallar Getirmeye Hazırlanıyor!

Federal Reserve (Fed), geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan finansal ticaret ve etik kurallarına uyum sağlama düzenlemesine yeni kurallar eklemeyi planlıyor.

Bankanın içindeki denetim birimi olan Office of the Inspector General (OIG) tarafından yayımlanan raporda, daha fazla merkez bankası personelinin bu kurallara tabi olması ve kurallara uymayanların nasıl sorumlu tutulacaklarının açıklığa kavuşturulması gerektiği belirtildi.

728×90 muhabbit - Fed, Yeni Kurallar Getirmeye Hazırlanıyor!300x250 muhabbit - Fed, Yeni Kurallar Getirmeye Hazırlanıyor!

Denetim birimi Office of the Inspector General (OIG) tarafından hazırlanan raporda, merkez bankası çalışanlarının finansal faaliyetlerine sınırlar getirilmesi gerektiği vurgulandı.

Fed’in Yönetim Kurulu, IG raporunun birçok bulgusunu kabul etti ve önerileri karşılamak için zaman çizelgeleri ve süreçler sundu. Bir Fed sözcüsü, raporda Yönetim Kurulu’nun resmi yanıtlarının ötesinde yorum yapmayı reddetti. Fed Başkanı Powell ise şu ifadeleri kullandı:

“Federal Açık Piyasa Komitesi’nin Ticaret ve Yatırım Politikası’nın etkinliğini sağlama ihtiyacını ciddiye alıyoruz ve OIG’nin önerilerine yanıt vermek için sabırsızlanıyoruz.”

Fed Yetkililerinin Alım- Satım İşlemleri Tepki Çekiyor

2021 yılında, Dallas ve Boston bölgesel Fed bankalarının liderleri, mali açıklama beyanlarında para politikası belirlerken finansal piyasalarda aktif olarak işlem yaptıklarını gösterdikleri için erken emekli oldular. Aralarında Fed Başkanı Powell ve eski Başkan Yardımcısı Richard Clarida’nın da bulunduğu diğer Fed yetkilileri de alım-satım faaliyetleri nedeniyle tepki çekti.

Fed, bu yılın sonuna kadar, ticaret politikasının ihlallerinin nasıl uygulanacağına ve herhangi bir yaptırımın kim tarafından uygulanacağına ilişkin resmi bir taslak sunacağını belirtti. Bu arada IG, halen bölgesel Fed yetkililerinin ticaretini inceliyor.

Fed, Şubat 2021’de Fed yetkililerinin ve üst düzey personelinin ne zaman ve ne ticareti yapabileceklerini sıkı bir şekilde kısıtlayan ve ticaretlerin önceden onaylanmasını gerektiren yeni kurallarını resmileştirdi. Yeni kurallar; ulusun iyiliği için para politikası belirleyen merkez bankası çalışanlarının, kendi kişisel finansal pozisyonları için hareket etmediklerinden emin olmayı amaçlıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar