Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66646
1.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3429.6
0.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.39
-1.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $585.4
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Fed’in Kararları Stablecoin Yasasındaki İlerlemeyi Engelliyor mu?

ABD’nin Cumhuriyetçi üyeleri, Fed politikalarının, bankaların stablecoin çıkarmasını etkili bir şekilde engellediğini söyledi.

Clock
Paylaş
Fed’in Kararları Stablecoin Yasasındaki İlerlemeyi Engelliyor mu?

ABD’nin üç Cumhuriyetçi üyesi, Fed’e gönderdikleri bir mektupta, bankaların kripto para ve stablecoin ilişkilerini denetleme çabasının, stablecoin’leri düzenlemeye yönelik hazırlanan yasaların ilerlemesini engellediğini ifade etti.

ABD’nin Cumhuriyetçi üyeleri, Fed politikalarının, bankaların stablecoin çıkarmasını etkili bir şekilde engellediğini söyledi.

728×90 muhabbit - Fed'in Kararları Stablecoin Yasasındaki İlerlemeyi Engelliyor mu?300x250 muhabbit - Fed'in Kararları Stablecoin Yasasındaki İlerlemeyi Engelliyor mu?

“Bu durum, Kongre’nin ödeme stablecoin’leri için oluşturduğu düzenlemelerin ilerlemesini sabote ediyor gibi görünüyor. Üstelik, bu mektuplar yerinde durmaya devam ederse (gereği yapılmazsa) finansal kurumların dijital varlık ekosistemine katılımını kesinlikle engelleyecektir.”

Fed, bu ayın başlarında denetlediği eyalet bankalarının stablecoin faaliyetlerine katılmak istediklerinde belirli kurallara uymaları gerektiğini ve öncesinde “Fed’den denetimden muaf olma konusunda yazılı bir onay” almaları gerektiğini belirten SR 23-8 kod numaralı bir mektup yayınlamıştı.

Ayrıca Fed “Yenilikçi Faaliyetler Denetimi Programı” olarak adlandırılan SR 23-7’yi başlattı. Bu program; kripto varlıklar, dağıtılmış defter teknolojisi ve “müşterilere finansal hizmet sunmak için bankasız kuruluşlarla teknoloji destekli ortaklıklar” gibi konularda tüm bankacılık kuruluşlarının denetimini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Üyeler ise mektupta, “Kongre tarafından oluşturulan bir düzenleme çerçevesi, tüketicileri daha iyi koruyacak ve piyasa katılımcılarına kesinlik sağlayacaktır. Ancak Fed, Kongre ile iş birliği yapmak yerine, Komite’nin eyleminden sadece iki hafta sonra, SR 23-7 ve SR 23-8’i yayımladı.” ifadelerini kullandılar. Üyeler, Fed’in 29 Eylül’e kadar mektuba yanıt vermesini bekliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar