Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59600
3.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3175.52
1.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.92
0.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $534.5
0.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Varlık Yönetimi Şirketi FCA Onayını Aldı!

Şirket, düzenleyici kurumdan, dijital varlık saklama ve ticaret işlemleri için onay aldı.

Clock
Paylaş
Dev Varlık Yönetimi Şirketi FCA Onayını Aldı!

Küresel varlık yöneticisi Fidelity, 7 Aralık 2021 tarihinde yaptığı bir açıklama ile yürütmekte olduğu dijital varlık saklama ve ticaret işlemleri için İngiltere Finansal Davranış Otoritesinden (FCA) onay aldığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Dev Varlık Yönetimi Şirketi FCA Onayını Aldı!300x250 muhabbit - Dev Varlık Yönetimi Şirketi FCA Onayını Aldı!

Bilindiği üzere şirket daha önce FCA’dan geçici olarak onay almıştı. Şimdi ise gerekli yükümlülüklerin yerine getirilmesi ile birlikte Fidelity, FCA’nın kalıcı onay listesine girmeye hak kazandı. Bu yeni gelişme ile birlikte şirket artık, ticaret işlemlerinde kara para aklama düzenlemeleri (MLR) kapsamında işlemler gerçekleştirecek. Bu durum FCA’nın Fidelity’yi kripto paralar ile ilgili hizmetlerinde ilgili kara para aklama düzenlemeleriyle uyumlu olarak değerlendirdiği anlamına geliyor. 

Hatırlarsanız İngiliz düzenleyici kurumu FCA, 2020 yılının başlarında kripto para faaliyetleri için bazı düzenleme önerileri getirdi. Bu kurallar arasında ise en önde olarak, ülkede faaliyet gösteren kripto para şirketlerinin AML gereksinimlerini yerine getirmesi yer alıyordu. Ayrıca FCA yetkili kurum olarak borsaların kendisine kayıt yaptırmasını zorunlu kılıyordu. 

İlk dönemlerde ilgili kuralların yerine getirilmesi için borsalara 10 Ocak 2021 tarihine kadar süre tanındı. Bu süre içinde gerekli işlemleri yapmayan şirketlerin kapanmasına kadar giden katı kurallar yer alıyordu. Ancak bu tarih, kripto para borsalarının talebi ve yaşanan yoğunluk nedeniyle bir süre daha uzatıldı. Çünkü ilgili işlemlerin bitmesi için belirlenen tarihin yeterli olmadığı ve bu durumun da bazı faaliyetlerin akmasına neden olacağı ortaya çıktı.

Bu yeni süre kapsamında FCA, uygulamaları işlemek ve gerekli onayları vermek için kaynaklarını artırdı. Tüm bu gelişmeler sonunda ilgili dönem içerisinde FCA, kuralları yerine getirdiği için Kraken, iki Gemini kuruluşu, Digivault ve Mode gibi şirketlere ticaret onayı verdi. Şimdi de bu şirketlerin arasına son olarak Fidelity de katılmış oldu.

Fidelity Hakkında

Varlık yönetimi devi Fidelity toplamda 5 trilyon doların üzerinde bir varlığı yönetiyor. Yakın zamanda kripto para alanında da hizmet vermeye başlayan şirket aynı zamanda Bitcoin madenciliği de yapmaktadır.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar