Muhabbit

Fidelity Digital: Bitcoin Nakit Krediler İçin Teminat Olarak Gösterilebilecek!

Yapılan açıklamada kredilerin, blockchain şirketi BlockFi tarafından verileceği bildirildi.

Fidelity Digital Assets 9 Aralık 2020 tarihinde yaptığı bir açıklama ile, kurumsal müşterilerinin Bitcoin’i, nakit kredilerine karşı teminat olarak taahhüt etmelerine olanak tanıyacağını duyurdu.

Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop yapmış olduğu bir röportajda, Boston merkezli varlık yöneticisi Fidelity Investments’in, dijital varlıklarını elinde tutmaya devam edeceğini dile getirdi. Ayrıca Jessop, yaptığı açıklamada Bitcoin’i, kredileri desteklemek için tutmanın “temel bir yetenek” olduğunu da belirtti. Açıklamasına devam eden Jessop, yeni kredi hizmetinin tipik bir repo ticaretinden daha uzun vadeli olacağını düşündüğünü söyleyerek her türden varlık için birinci sınıf bir aracılık yeteneği geliştirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Fidelity yaptığı açıklamada ise kurumsal yatırımcıların son zamanlarda dijital para birimlerine ilgisinin arttığını söyleyerek, bu durumun daha da devam edeceğini bildirildi. Bilindiği üzere varlık yöneticisinin bu yılın başlarında yaptığı bir ankette, katılımcıların %36’sının portföylerinde kripto para bulundurduğu ortaya çıkmıştı. Ayrıca anketi uygulayan her 10 kişiden altısının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine ilgi gösterdiği açıklanmıştı.

Geçtiğimiz yıl Bitcoin saklama hizmeti başlattığını duyuran Fidelity, yapılan son açıklamaya bakılacak olursa kripto paralar ile ilgili bir adım daha atarak dijital paraların, teminat olarak kullanılmasına izin verecek. Şirket başlatılacak olan bu yeni kredi hizmetinden faydalanmak isteyen bir Fidelity müşterisinin BlockFi’de bir hesabı olmasının yeterli olduğunu söylüyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan BlockFi’nin İcra Kurulu Başkanı Zac Prince ise dijital varlık tarafından desteklenen bir kredinin %60’ı değerinde nakit sunarak Bitcoin’in ani fiyat hareketlerini sınırlayacağını dile getirdi. Prince ayrıca yeni uygulanacak olan programın müşteri düzeyinde özelleştirme alanı olduğunu ve büyük firmaların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlanabileceğini de sözlerine ekledi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version