Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65531.43
0.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3163.03
4.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.82
11.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $569.7
1.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Fidelity, Kurumsal İlgiyi Karşılamak İçin Dijital Varlık Birimini Güçlendiriyor!

Fidelity, çalışan sayısını yaklaşık %70 oranında artırmayı planlıyor.

Clock
Paylaş
Fidelity, Kurumsal İlgiyi Karşılamak İçin Dijital Varlık Birimini Güçlendiriyor!

Varlık yöneticisi Fidelity’nin kripto para odaklı kolu olan Fidelity Digital Assets, kurumsal yatırımcılardan gelen kripto para hizmetlerine yönelik güçlü talep karşısında çalışan sayısını yaklaşık %70 oranında artırmayı planlıyor.

728×90 muhabbit - Fidelity, Kurumsal İlgiyi Karşılamak İçin Dijital Varlık Birimini Güçlendiriyor!300x250 muhabbit - Fidelity, Kurumsal İlgiyi Karşılamak İçin Dijital Varlık Birimini Güçlendiriyor!

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop, Boston merkezli varlık yöneticisi Fidelity Investments Inc. biriminin Dublin, Boston ve Salt Lake City’deki teknoloji ve operasyonlara yaklaşık 100 personel eklemeyi planladığını söyledi. Başkan ayrıca, çalışanların, işletmenin yeni ürünler geliştirmesine ve Bitcoin‘in yanı sıra kripto para birimlerine genişlemesine yardımcı olacağını söyledi.

Jessop, kurumsal yatırımcının Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimlerine erişim talebinin arttığını söylüyor. Fidelity Digital’in ilk müşterilerinin aile ofisleri ve riskten korunma fonları olma eğiliminde olduğunu söyleyen Jessop, bunun şimdi, kripto paraları bir varlık sınıfı olarak tutmak isteyen emeklilik danışmanlarına ve şirketlere doğru genişlediğini belirtiyor.

Kripto Para Piyasası Her Zaman Aktif

Fidelity Digital’in haftanın her günü alım satım işlemlerinin yapılmasını sağlayacağını dile getiren başkan, şu ifadelere yer verdi:

“Öğleden sonra ve hafta sonları kapanan çoğu finansal piyasanın aksine, kripto para piyasası her gün tam zamanlı işlem görür. Biz de haftanın çoğu için tam zamanlı bir yerde olmak istiyoruz.”

Kripto para birimi ve merkezi olmayan finans daha fazla kabul görmeye başladıkça, yeni başlayanları ve geleneksel finansal işlemleri yürütmenin yeni yollarını finanse etmek için alana para akmaya devam ediyor.

Veri sağlayıcısı PitchBook’a göre, girişim sermayesi fonları bu yıl blockchain tabanlı projelere 17 milyar dolardan fazla taahhütte bulundu. Bu, herhangi bir yılda açık ara en fazla ve önceki tüm yıllarda toplanan toplam miktara neredeyse eşit. Yatırım yapan dev firmalar arasında ise Chainalysis, Blockdaemon, Coin Metrics, Paxos Trust Co., Alchemy ve Digital Asset Holdings LLC yer alıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar