Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60018
2.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.51
1.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.94
0.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.2
0.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Fidelity’nin üst düzey yöneticisi, ETF onaylarından sonra kısa vadeli volatilite öngörüyor

Clock
Paylaş
Fidelity’nin üst düzey yöneticisi, ETF onaylarından sonra kısa vadeli volatilite öngörüyor

ABD’li varlık yönetimi şirketi Fidelity Investments’ın üst düzey yöneticilerinden Jurrien Timmer, SEC’nin spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasının, Bitcoin değeri için önemli bir gelişme olduğunu vurguladı. Timmer, bu gelişmenin ardından kısa vadeli volatilite öngördü.

728×90 muhabbit - Fidelity'nin üst düzey yöneticisi, ETF onaylarından sonra kısa vadeli volatilite öngörüyor300x250 muhabbit - Fidelity'nin üst düzey yöneticisi, ETF onaylarından sonra kısa vadeli volatilite öngörüyor

Jurrien Timmer, SEC’nin ETF onayının ardından Bitcoin’in geleneksel finansa entegrasyonu açısından ani fiyat dalgalanmaları olabileceğini söyledi. Spot Bitcoin ETF onayının ardından Bitcoin’in fiyatı 49 bin dolarlık zirveden keskin bir düşüş yaşadı.

Timmer, özellikle kripto para sektöründe olası bir “haber satma” tepkisine ilişkin endişelerini dile getirdi. Geleneksel finans piyasalarında da sıklıkla yaşanan bu durum, beklenen olumlu haberin açıklanmasının ardından bir varlığın fiyatının düşmesine neden oluyor. Timmer, uzun yıllardır beklenen spot ETF onayının ardından, piyasanın istikrarı için zamana ihtiyaç duyabileceğini öne sürdü.

SEC’nin spot Bitcoin ETF’lerini onaylaması Bitcoin için çok önemli, ancak bununla beraber piyasa oturana kadar belirsizlikler de yaşanabilir. Timmer, varlık yöneticilerinin vadeli işlemlerden spot pozisyonlara geçişiyle açık pozisyonların azalacağını söyledi. Bu değişimin de, kısa vadede volatiliteye yol açmasının ihtimal dahilinde olduğunu belirtti.

Timmer; ETF onayının, geleneksel finans piyasalarında kabul edilmesi açısından önemi vurguluyor. Ancak Bitcoin’in değeri ve piyasa davranışının, benimsenme eğrisi ve dış ekonomik koşullar da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olduğunu öne sürdü.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar